StoryEditor

Ukrajina zažila ďalší nálet ruských dronov. Obrana zneškodnila väčšinu z nich

28.03.2023, 10:21
Autor:
TASRTASR

Ruská armáda pri svojom najnovšom nálete použila 13 bezpilotných lietadiel typu Šáhid.

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na utorok zlikvidovala 12 z 13 dronov-kamikadze vyslaných ruskou armádou. Zneškodnila aj jeden prieskumný dron Granat-4, uviedla britská stanica BBC.

Ukrajinské letectvo vo svojom vyhlásení spresnilo, že ruská armáda pri svojom najnovšom nočnom nálete použila 13 bezpilotných lietadiel typu Šáhid 136/131.

Predtým náčelník kyjevskej mestskej vojenskej správy Serhij Popko oznámil, že podľa predbežných informácií boli všetky drony letiace smerom na Kyjev zostrelené.

Podľa Popka v dôsledku náletu nedošlo v Kyjeve k žiadnym obetiam; požiar v mestskej časti Sviatošyn spôsobili trosky po útoku dronu-kamikadze.

BBC poznamenala, že v podmienkach vojny nie je možné promptne overiť tvrdenia bojujúcich strán. Okrem Kyjevskej oblasti bola v pondelok večer útoku s použitím dronov vystavená aj Dnepropetrovská oblasť na východe Ukrajiny.

Ukrajinské vzdušné sily tiež informovali, že dve ruské stíhačky Su-35 letiace z letiska v Rostovskej oblasti vypálili na ciele v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny dve navádzané bomby.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
01. jún 2023 02:06