Tatarovi neuznali v NHL gól, Arizona s Kelemenom podľahla Edmontonu

28.03.2023, 07:00

Tomášovi Tatarovi v tretej tretine za stavu 1:2 neuznali gól, keďže podľa verdiktu rozhodcov poslal puk do bránky úmyselne nohou.

Hokejisti New Jersey v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali v zámorskej NHL na ľade New Yorku Islanders 1:5. Neuspela ani Arizona s Milošom Kelemenom, doma podľahla Edmontonu 4:5.

Druhý hetrik v priebehu deviatich dní zaznamenal Matt Boldy a zariadil tak triumf Minnesoty nad Seattlom 5:1. NY Rangers i Toronto získali istotu postupu do play off, hoci ich tímy v noci na utorok do hry nezasiahli.

K cennému víťazstvu Islanders v boji o postup do play off  nad New Jersey (5:1) výrazne prispel Kyle Palmieri, autor dvoch gólov a asistencie. Domáci definitívne rozhodli až tromi zásahmi v záverečnej päťminútovke, dva z nich padli do prázdnej bránky.

Tatarovi v tretej tretine za stavu 1:2 neuznali gól, keďže podľa verdiktu rozhodcov poslal puk do bránky úmyselne nohou. Slovenský útočník strávil na ľade 17:05 min s jednou strelou na bránku a jednou mínuskou.

Kelemen odohral za Arizonu proti Edmontonu (4:5) iba niečo viac ako štyri minúty, zaznamenal mínusový bod a jednu strelu na bránku. Domáci zmazali v tretej tretine dvojgólové manko, ale o triumfe "olejárov" rozhodol v 53. minúte v presilovke Ryan Nugent-Hopkins.

Rangers, kde pôsobí slovenský brankár Jaroslav Halák, sa opäť predstavia v play off. Zahrali im do karát prehry Floridy na ľade Ottawy 2:5 a Buffala s Montrealom 3:4 po nájazdoch. Český útočník Lukáš Rousek z Buffala dal vo svojom debute v NHL gól a pridal aj asistenciu. Matematickú istotu získalo aj Toronto, ktoré si miestenku vo vyraďovačke vybojovalo siedmykrát za sebou.

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
26. apríl 2024 04:47