StoryEditor

Klus by to nemal siliť, hovorí Pčolinský. Podľa neho nie je vhodné, aby sa uchádzal o post člena dvora audítorov

23.03.2023, 13:33
Autor:
TASRTASR

Tí, ktorí ho nominovali, by si mali zobrať ponaučenie, nechal sa počuť poslanec Peter Pčolinský.

Nie je vhodné, aby sa poslanec Národnej rady Martin Klus uchádzal o pozíciu člena Európskeho dvora audítorov EDA. Myslí si to podpredseda Sme rodina a parlamentu Peter Pčolinský. Dodal, že by bolo normálne, ak by dočasne poverený premiér Eduard Heger stiahol jeho nomináciu. "Nemal by to siliť," skonštatoval.

"Myslím si, že to nie je práve najlepšia vizitka pre Slovensko, najmä ak nedostal žiaden hlas," povedal Pčolinský novinárom po tom, ako Výbor Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu v stredu 22. marec odporučil plénu neschváliť Klusa za člena EDA.

"Považujem ho za slušného človeka, čiže trošku ma to aj ľudsky mrzí, že to takto dopadlo, ale myslím si, že si treba z toho zobrať ponaučenie. Minimálne tí, ktorí ho nominovali, by si mali zobrať ponaučenie," doplnil poslanec.

Po vypočutí Klusa hlasovalo proti nemu 20 členov výboru, pričom nikto nehlasoval za a traja členovia sa hlasovania zdržali. O stiahnutie Klusovej nominácie požiadala vo štvrtok Hegera aj prezidentka Zuzana Čaputová.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
02. jún 2023 15:22