StoryEditor

Prebehne rokovanie vlády. Ministri sa budú zaoberať novelou Trestného zákona aj obnovou pamiatok

22.03.2023, 07:26
Autor:
TASRTASR

Vládny kabinet bude na svojom 142. rokovaní taktiež schvaľovať predaj necelého hektára nevyužívaných pozemkov v Devínskej Novej Vsi.

Oblasť aplikácie trestov, ktoré nie sú spojené s väzbou, sa má rozšiť i zjednodušiť, trestné sadzby by sa tiež mali výraznejšie harmonizovať a väčší dôraz bude kladený i na restoratívnu justíciu. Predpokladá to novela Trestného zákona, ktorou sa bude na stredajšom rokovaní zaoberať vláda.

Kabinet bude na svojom 142. rokovaní tiež schvaľovať predaj necelého hektára nevyužívaných pozemkov, ktoré v bratislavskej Devínskej Novej Vsi vlastnia Železnice Slovenskej republiky. Odkúpiť ich chce mestská časť, ktorá chce na nich vybudovať záchytné parkoviská vrátane parkovacieho domu.

V prípade povolenia a výnimky zo zákona o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby by za pozemky v blízkosti Ulice Leopolda Jablonku mala samospráva zaplatiť 1,59 milióna eur bez DPH.

V rámci informatívnych správ sa ministri budú venovať aj návrhu priorít v prípade národných kultúrnych pamiatok vo vlastníctve štátu, na ktorých obnovu majú použiť eurofondy z nového programovacieho obdobia. V návrhu Ministerstva kultúry je 24 takýchto objektov, medzi nimi i Galéria Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici.

Medzi informatívnymi materiálmi je tiež správa o pôsobení  v minuloročných aktivitách medzinárodného krízového manažmentu.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
10. jún 2023 11:00