StoryEditor

V oblasti vzdialenej asi 250 kilometrov od Moskvy našli zrútený dron, oznámili tamojšie médiá

19.03.2023, 22:22
Autor:
ČTKČTK

Dron sa podľa médií zrútil do poľa, ďaleko od obytných domov.

V Tulskej oblasti, vo vzdialenosti asi 250 kilometrov od Moskvy, sa zrútilo bezpilotné lietadlo bez identifikačných znakov, oznámili dnes ruské médiá s odvolaním sa na miestne úrady.

Dron sa zrútil do poľa, ďaleko od obytných domov. Tula s takmer pol miliónom obyvateľov je tradičným centrom ruskej zbrojárskej výroby.

Na mieste dopadu dronu prišli kriminalisti a experti, obyvateľom podľa úradov nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Niečo podobné sa v Tulskej oblasti stalo aj na začiatku marca. Vtedy sa však v lese našiel len kráter po výbuchu, ktorý podľa vedenia oblasti pravdepodobne spôsobil pád dronu.

Úrady v ruských regiónoch pravidelne informujú o zrútených či zostrelených dronoch, pripomenul server RBK s tým, že sa tak deje od začiatku "špeciálnej vojenskej operácie", ako Rusko nazýva inváziou svojich vojsk na Ukrajinu.

Ukrajina sa k útokom na ruskom území nehlási. Rusi predpokladajú, že Ukrajinci pomocou upravených prieskumných dronov Striž v decembri podnikli spektakulárne útoky na letisko ruských strategických bombardérov používaných k útokom proti ukrajinským mestám, hoci tieto letecké základne sú vzdialené stovky kilometrov od ukrajinských hraníc.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
10. jún 2023 08:44