StoryEditor

Pellegriniho Hlas podal podnet na NKÚ vo veci machinácií v Slovenskom pozemkovom fonde

16.03.2023, 13:16
Autor:
TASRTASR

Hlas žiada povereného premiéra Eduarda Hegera, aby bezodkladne požiadal ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana o odvolanie súčasného generálneho riaditeľa.

Poslanec Národnej rady a člen predsedníctva mimoparlamentného Hlasu Róbert Puci vo štvrtok ráno podal podnet na Najvyšší kontrolný úrad na vykonanie kontroly v Slovenskom pozemkovom fonde pre podozrenie z porušenia povinností pri správe majetku štátu. Predstavitelia politickej strany o tom informovali vo štvrtok na tlačovej konferencii.

"Generálny riaditeľ, vyštudovaný katechét a bývalý poslanec OĽANO Ján Marosz preukazuje mimoriadnu kreativitu pri najímaní skrachovaných politrukov OĽANO, ktorí nedisponujú žiadnymi odbornosťami v oblasti pozemkového práva. Platí im dokonca výrazne vyššie mzdy ako samotným zamestnancom a odmieta dodať informácie poslaneckému prieskumu," uviedol Puci.

"Ako informovali v posledných dňoch viaceré médiá, generálny riaditeľ zamestnáva na SPF desiatky dohodárov, ktorých mzdy by mali byť o polovicu vyššie oproti zamestnancom fondu.

Mená dohodárov pritom šéf SPF z OĽANO odmieta zverejniť, pričom podľa medializovaných informácií sú medzi nimi ľudia ako bývalý poslanec OĽANO Miroslav Sopko s manželkou či cukrár Ján Berceli, ktorý za OĽANO kandidoval do parlamentu z 95. miesta a len nedávno musel odísť z Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho. Šíria sa dokonca informácie, že takto vyplácal aj vlastného syna," dodal poslanec.

"Od prepuknutia tohto škandálu OĽANO sa nám ozýva čoraz viac zástupcov samospráv, občanov i poľnohospodárov, ktorí poukazujú na nekalé konanie nominantov hnutia Igora Matoviča v tejto inštitúcii. Dokonca vo viacerých prípadoch majú podozrenie zo spáchania trestných činov," zdôraznil Puci.

Hlas preto žiada povereného premiéra Eduarda Hegera, aby bezodkladne požiadal ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana o odvolanie súčasného generálneho riaditeľa, uzavrela hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

01 - Modified: 2023-05-31 10:32:58 - Feat.: - Title: Dvaja obvinení z policajnej akcie Investor zostávajú vo väzbe 02 - Modified: 2023-05-23 22:00:00 - Feat.: - Title: Novinky v predaji a prenájme poľnohospodárskych pozemkov, čo platí a čo sa bude meniť (prehľad) 03 - Modified: 2023-05-22 14:48:02 - Feat.: - Title: Disciplinárny senát oslobodil sudcu Moznera spod disciplinárneho návrhu 04 - Modified: 2023-05-17 09:06:32 - Feat.: - Title: Slovenka, ktorú obvinili z terorizmu, zostáva vo väzbe 05 - Modified: 2023-05-12 13:49:06 - Feat.: - Title: Výmena generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu zostane už na novom agroministrovi
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
03. jún 2023 19:29