StoryEditor

Izraelskí vojaci zastrelili troch palestínskych ozbrojencov

12.03.2023, 07:43
Autor:
TASRTASR

Situácia na Západnom brehu sa zhoršila v decembri, keď nový izraelský premiér Benjamin Netanjahu vytvoril vládnu koalíciu s ultraortodoxnými židovskými a extrémne pravicovými spojencami.

Izraelskí vojaci zastrelili troch palestínskych ozbrojencov na Západnom brehu Jordánu neďaleko Nábulusu. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

"Ozbrojenci spustili paľbu" na vojakov pri kontrolnom stanovisku na križovatke Jit západne od Nábulusu. Vojaci odpovedali "živou paľbou".

"Počas prestrelky boli zneškodnení traja ozbrojenci a ďalší ozbrojený strelec sa vojakom vzdal a bol zadržaný," uviedla izraelská armáda vo vyhlásení.

Násilie na okupovaných palestínskych územiach sa minulý rok zintenzívnilo. Situácia na Západnom brehu sa zhoršila v decembri, keď nový izraelský premiér Benjamin Netanjahu vytvoril vládnu koalíciu s ultraortodoxnými židovskými a extrémne pravicovými spojencami.

Od začiatku roka si konflikt vyžiadal životy 81 Palestínčanov vrátane militantov. Podľa agentúry AFP na základe oficiálnych zdrojov z oboch strán v rovnakom období zahynulo aj 12 izraelských a jeden ukrajinský civilista vrátane troch detí a jeden policajt.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
05. jún 2023 08:50