StoryEditor

Do demonštrácie v Aténach po havárii vlaku sa zapojilo 23-tisíc ľudí

08.03.2023, 14:18
Autor:
TASRTASR

Najhoršia vlaková nehoda v gréckej histórii sa odohrala 28. februára krátko pred polnocou približne na polceste medzi Aténami a Solúnom.

Zhruba 23.000 ľudí sa v stredu zhromaždilo v Aténach na protest voči príčinám minulotýždňovej čelnej zrážky dvoch vlakov, ktorá si vyžiadala 57 obetí, uviedla miestna polícia. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Stredajšie demonštrácie sú spojené s 24-hodinovým štrajkom zamestnancov štátnej správy, lekárov, učiteľov a pracovníkov v dopravnom sektore.

Pre štrajky sa zastavili trajekty, ktoré premávajú na grécke ostrovy. Komplikácie vo verejnej doprave postihli aj Atény.

Najhoršia vlaková nehoda v gréckej histórii sa odohrala 28. februára krátko pred polnocou približne na polceste medzi Aténami a Solúnom. Po čelnej zrážke nákladného a osobného vlaku sa vykoľajilo niekoľko vozňov. Medzi cestujúcimi bolo množstvo študentov vracajúcich sa do škôl po predĺženom víkende.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis verejnosti prisľúbil plnú spoluprácu pri vyšetrovaní tejto tragickej nehody. V nedeľu zároveň požiadal rodiny obetí o odpustenie.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
09. jún 2023 22:41