StoryEditor

Expolicajta Vorobjova súd podmienečne prepustil, prokurátor podal sťažnosť

08.03.2023, 10:25
Autor:
TASRTASR

Pavol Vorobjov zatiaľ zostáva vo výkone trestu, keďže prokurátor podal voči rozhodnutiu sudkyne Okresného súdu Trenčín sťažnosť. Rozhodovať tak bude krajský súd.

Expolicajta Pavla Vorobjova, odsúdeného v kauze Očistec na dvojročné väzenie, súd v stredu podmienečne prepustil na slobodu.

Zatiaľ však zostáva vo výkone trestu, keďže prokurátor podal voči rozhodnutiu sudkyne Okresného súdu Trenčín sťažnosť. Rozhodovať tak bude krajský súd.

Návrh na podmienečné prepustenie Vorbjova z výkonu trestu podal riaditeľ dubnickej väznice. Odôvodnil ho dobrým správaním, disciplínou, zapájaním sa do osvetovej činnosti vo výkone trestu a priaznivou resocializačnou prognózou.

Sudkyňa rozhodla o jeho prepustení na slobodu s trojročnou podmienkou. Prokurátor voči rozhodnutiu podal sťažnosť, o prípade bude rozhodovať Krajský súd v Trenčíne.

Právna zástupkyňa Vorobjova Michaela Gáborík rozhodnutie okresného súdu o prepustení víta. "Toto rozhodnutie, bohužiaľ, nie je právoplatné, pretože prokurátor podal sťažnosť. Nám nezostáva nič iné, len počkať si na odôvodnenie tejto sťažnosti," povedala obhajkyňa.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica odsúdil v máji minulého roka Vorobjova na dvojročný trest odňatia slobody vo väzení s minimálnym stupňom stráženia a trest prepadnutia majetku. ŠTS schválil dohodu o vine a treste.

Vorobjov priznal vinu, čo bolo predpokladom na schválenie dohody o vine a treste, ako aj vzdanie sa práva na verejný proces a možnosti podať odvolanie.

Obvinený bol celkovo z deviatich skutkov - činnosti pre zločineckú skupinu a s tým spojených trestných činov prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. Jeho meno sa spája s tzv. lustráciami novinárov. V minulosti pôsobil ako šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry.

01 - Modified: 2022-05-16 10:17:40 - Feat.: - Title: Expolicajt Vorobjov, ktorý lustroval aj Kuciaka, ide do väzenia na dva roky 02 - Modified: 2022-03-30 12:41:36 - Feat.: - Title: Policajt, ktorý mal pre Kočnera lustrovať novinárov, uzavrel s prokurátorom dohodu 03 - Modified: 2022-02-15 12:47:30 - Feat.: - Title: Pôjde expolicajt Vorobjov za lustráciu do väzenia? Vyšetrovateľ navrhol v jeho prípade podanie obžaloby 04 - Modified: 2019-09-27 13:31:08 - Feat.: - Title: Vorobjova obvinili v prípade lustrácie Kuciaka 05 - Modified: 2019-09-26 09:49:15 - Feat.: - Title: Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala funkcionárov NAKA. Dôvodom sú lustrácie novinárov
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
08. jún 2023 07:06