StoryEditor

Holandský kráľovský pár čaká diskusia k MDŽ aj podnikateľské fórum

08.03.2023, 08:05
Autor:
TASRTASR

Kráľ Viliam-Alexander spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou otvorí slovensko-holandské podnikateľské fórum.

Holandský kráľovský pár čaká počas druhého dňa návštevy Slovenska diskusia pri príležitosti Medzinárodného dňa žien, predstavenie slovenského zálohového systému aj stretnutie s blízkymi obetí vlaňajšieho útoku na Zámockej ulici v Bratislave.

Kráľ Viliam-Alexander tiež spoločne s prezidentkou Zuzanou Čaputovou otvorí slovensko-holandské podnikateľské fórum. Kráľovský pár v stredu privíta aj dočasne poverený premiér Eduard Heger.

O rovnoprávnosti dievčat a žien bude prezidentka a kráľovský pár diskutovať so študentmi stredných a vysokých škôl. Ďalším bodom programu je otvorenie slovensko-holandského podnikateľského fóra Future Is Now.

Podľa prezidentky bude fórum príležitosťou na výmenu skúseností a nadviazanie spolupráce najmä v oblasti zelenej tranzície. "Ide o jedno z najväčších podujatí tohto druhu, pretože pozvanie prijalo viac ako 122 podnikateľov z oboch krajín," upozornila v utorkovom 7. marca vyhlásení. Avizovala tiež podpis memoranda o spolupráci medzi nemocnicami a inštitúciami, ktoré sa venujú napríklad detskej onkológii.

Kráľovský pár sa oboznámi aj so slovenským zálohovacím systémom, ktorý je na rozdiel od holandského systému plne digitalizovaný a okrem zberu PET fliaš umožňuje aj zber plechoviek.

Kráľ Viliam-Alexander a kráľovná Maxima vyjadria aj solidaritu s LGBTI+ ľuďmi návštevou kaviarne Tepláreň na Zámockej ulici, kde sa stretnú s rodinnými príslušníkmi a priateľmi obetí vlaňajšieho teroristického útoku.

Druhý deň návštevy ukončí slávnostný koncert holandských umelcov v Slovenskom národnom divadle. Návšteva holandského kráľovského páru potrvá do štvrtka 9. marec. Posledný deň bude pokračovať programom v Poprade, Liptovskom Mikuláši a Tatranskom národnom parku. Ide o prvú kráľovskú návštevu na Slovensku takmer po 13 rokoch.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
10. jún 2023 10:27