StoryEditor

Prevádzač preplával na Slovensko, policajti ho vrátili do Maďarska

07.03.2023, 17:13
Autor:
TASRTASR

Maďarskí policajti ráno v maďarskej obci Letkés prenasledovali dodávku s maďarskými evidenčnými číslami pre podozrenie z prevádzačstva.

Prevádzač v Maďarsku ušiel v stredu z dodávky plnej migrantov, preplával cez rieku na Slovensku, kde ho našli skrytého slovenskí policajti. Vrátili ho kolegom do Maďarska na ďalšie konanie. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Maďarskí policajti ráno v maďarskej obci Letkés prenasledovali dodávku s maďarskými evidenčnými číslami pre podozrenie z prevádzačstva.

"Vodič na znamenie policajnej hliadky nezastavil, svojou nebezpečnou jazdou spôsobil dopravnú nehodu a narazil do oplotenia rodinného domu. Vodič hneď potom z vozidla vyskočil a ušiel," uviedla hovorkyňa. Podľa informácií sa vo vozidle nachádzalo 32 cudzincov zo Sýrie, ktorí nevedeli preukázať legálny pobyt na území Maďarska. K zraneniam osôb nedošlo.

Približne polhodinu po tejto udalosti sa na slovenských policajtov obrátili maďarskí kolegovia so žiadosťou o pomoc.

"Dostali sme hlásenie na operačné stredisko v Nitre, že maďarskí policajti prenasledovali dodávku s cudzincami a dodávka havarovala. Muž podozrivý z prevádzačstva utiekol a pravdepodobne smeruje na Slovensko cez rieku Ipeľ do obce Salka. Maďarskí policajti nás požiadali o pomoc pri pátraní po neznámom vodičovi," priblížila Bárdyová.

"O ďalšiu polhodinu bol už podozrivý muž v rukách policajtov z nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky. Policajti prehľadali okolie brehu rieky Ipeľ a muža našli ukrytého v kroví. Keďže bol podchladený, okamžite zavolali rýchlu zdravotnú pomoc," poznamenala hovorkyňa.

Pre podozrenie z prevádzačstva si prípad prevzali príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Potrebné úkony na vrátenie muža do Maďarska vykonali pracovníci novozámockej cudzineckej polície.

Na základe readmisnej dohody si Maďari muža prevzali na hraničnom priechode Salka-Letkés, pokračovať budú vo vyšetrovaní pre podozrenie zo spáchania trestného činu prevádzačstva.

 

 

01 - Modified: 2023-06-07 13:09:23 - Feat.: - Title: Povinná výbava, bez ktorej vám hrozí mastná pokuta. Čo všetko musí byť vždy vo vozidle? 02 - Modified: 2023-06-06 18:54:45 - Feat.: - Title: Maďarská ministerka rozhodla o vydaní brazílskeho priekupníka drog do Belgicka 03 - Modified: 2023-06-06 12:15:10 - Feat.: - Title: Ak by Maďarsku odobrali predsedníctvo Európskej únie, nahralo by to Orbánovi 04 - Modified: 2023-06-05 14:38:40 - Feat.: - Title: Maďarská prezidentka nepovažuje za svoju povinnosť kritizovať vládu, nevystupuje však ani proti opozícii 05 - Modified: 2023-06-05 11:58:45 - Feat.: - Title: Maďarský jadrový biznis s Ruskom pokračuje. Šéf Rosatomu rokuje o rozšírení jadrovej elektrárne Paks
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
07. jún 2023 15:10