StoryEditor

Vo filipínskych vodách sa čiastočne potopil tanker prevážajúci palivo, uniká z neho nafta

28.02.2023, 14:10
Autor:
TASRTASR

Pobrežná stráž uviedla, že monitoruje únik nafty z motora tankera, avšak zatiaľ nezistila žiaden únik priemyselného oleja z nákladu lode.

Vo filipínskych vodách sa čiastočne potopil tanker prevážajúci palivo, uviedla v utorok tamojšia pobrežná stráž. Po úniku nafty zaznamenali pri plavidle škvrnu dlhú päť kilometrov a širokú 500 metrov, informuje agentúra  AFP.

Plavidlo Princess Empress prevážalo 800.000 litrov priemyselného palivového oleja z provincie Bataan ležiacej neďaleko hlavného mesta Manila do provincie Iloilo v strednej časti Filipín, priblížila filipínska pobrežná stráž.

Prvotné vyšetrovanie ukázalo, že tankeru sa prehrial motor a následne bol v dôsledku nepriaznivých plavebných podmienok unášaný smerom k mysu Balingawan Point na západnom pobreží filipínskeho ostrova Mindoro, až kým sa čiastočne nepotopil.  

Dvadsaťčlennú posádku zachránilo ďalšie plavidlo prechádzajúce danou oblasťou. Všetci jej členovia sú "v dobrom fyzickom stave".

Pobrežná stráž uviedla, že monitoruje únik nafty z motora tankera, avšak zatiaľ nezistila žiaden únik priemyselného oleja z nákladu lode. Na zamedzenie šírenia vzniknutej škvrny bude v mori nainštalovaná bariéra, dodala pobrežná stráž.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
06. jún 2023 01:25