StoryEditor

Po štrajku sa obnovili lety z Düsseldorfu a Kolína

28.02.2023, 10:52
Autor:
TASRTASR

Na letisku Kolín-Bonn sa z plánovaných 136 príletov a odletov uskutočnili len dva – let do Viedne a späť. Obmedzenia sa dotkli 15-tisíc pasažierov.

Lety u nemeckých letísk Kolín-Bonn a Düsseldorf sa v utorok obnovili po skončení 24-hodinového štrajku zamestnancov za lepšie platové podmienky. Oznámili to predstavitelia odborovej organizácie Ver.di. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Na letisku v Düsseldorfe skončil štrajk o 03.00 h, uviedol hovorca Ver.di Peter Büddicker. Dodal, že neočakáva ďalšie obmedzenia pre cestujúcich.

Na letisku Kolín-Bonn sa bežná prevádzka začala o 06.00 h. Jeho hovorca však upozornil, že sa môžu vyskytnúť meškania, lebo personál musí najskôr vybaviť záležitosti, ktoré pre štrajk nestihol.

Agentúra DPA pripomína, že na spomínaných letiskách boli v pondelok zrušené takmer všetky lety. Na letisku Kolín-Bonn sa z plánovaných 136 príletov a odletov uskutočnili len dva – let do Viedne a späť. Obmedzenia sa dotkli 15-tisíc pasažierov.

Štrajky zamestnancov nemeckých letísk sú súčasťou širšej iniciatívy na regionálnej i celoštátnej úrovni za lepšie platové podmienky. Odbory požadujú zvýšenie platov o 10,5 percenta alebo minimálne o 500 eur pre vysokú infláciu.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
31. máj 2023 01:47