StoryEditor

Ruské ministerstvo reaguje na wagnerovcov: Tvrdenia o nedostatku munície sú nepravdivé

22.02.2023, 08:54
Autor:
TASRTASR

Ruské ministerstvo obrany kritizovalo "príliš rozrušujúce vyjadrenia" o obmedzených dodávkach zbraní pre bojové skupiny.

Ruské ministerstvo obrany poprelo tvrdenia, že obmedzuje dodávky zbraní pre ruské bojové skupiny na Ukrajine a označilo ich za "absolútne nepravdivé". TASR o tom informuje podľa stredajšej správy denníka The Guardian,

"Všetky požiadavky na muníciu pre útočné jednotky sa plnia tak rýchlo, ako sa dá" uviedol rezort obrany. Zároveň prisľúbil, že nové dodávky munície dorazia v sobotu a tvrdenia o nedostatku označil za nepravdivé.

"Pokusy o vytvorenie rozkolu v mechanizme interakcie a podpory medzi ruskými (bojovými) skupinami sú kontraproduktívne a slúžia výlučne v prospech nepriateľa," cituje rezort televízia Sky News.

Podľa oboch médií ministerstvo takto zrejme reagovalo na vyhlásenie šéfa ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina. Ten v utorok obvinil ministerstvo, že nedodáva jeho mužom muníciu a prirovnal to ku zrade. Podľa Prigožina existuje "priama opozícia" voči snahám o dodanie vojenského vybavenia jeho bojovníkom.

Ruské ministerstvo v reakcii síce nespomenulo priamo wagnerovcov, no kritizovalo "príliš rozrušujúce vyjadrenia". Wagnerovci bojujú predovšetkým v miestach najtvrdších bojov bo boku ruskej armády na Ukrajine. No po upevnení ich postavenia v uplynulých mesiacoch sa ich a Prigožina snaží ruská armáda odsunúť bokom.

Moskva preto už menovite nespomína Wagnerovu skupinu vo svojich vojenských správach a objavili sa aj správy, že Prigožin bol upozornený, aby upustil od kritiky ruského vojenského vedenia.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
31. máj 2023 17:27