StoryEditor

Ďalšie zemetrasenie v Turecku si vyžiadalo najmenej tri obete, úrady hlásia aj vyše 200 zranených

20.02.2023, 22:04
Autor:
TASRTASR

Šéf tureckej provincie Hatay Lütfü Savaš uviedol, že po zemetrasení sa zrútilo niekoľko budov, pod ktorými uviazli ľudia.

Tri osoby prišli o život a najmenej 213 utrpelo zranenia pri pondelkovom zemetrasení, ktoré zasiahlo juhotureckú provinciu Hatay a sever Sýrie. Oznámil to turecký minister vnútra Süleyman Soylu, informuje agentúra AP.

Podľa tureckého úradu pre zvládanie katastrof a núdzových situácií zasiahli provinciu Hatay v pondelok večer v priebehu troch minút dve zemetrasenia - s magnitúdou 6,4 a 5,8. Otrasy cítiť aj v Sýrii, Jordánsku, na Cypre, v Izraeli, Libanone či Egypte.

Dosiaľ bolo podľa slov ministra vnútra Turecka zaznamenaných 26 dotrasov. Soylu varoval ľudí, aby sa nateraz nevracali do svojich príbytkov.

Šéf provincie Hatay Lütfü Savaš uviedol, že po zemetrasení sa zrútilo niekoľko budov, pod ktorými uviazli ľudia. Záchranári sa podľa agentúry Anadolu snažia v meste Antakya spod trosiek vyslobodiť tri osoby.

Sýrska štátna agentúra SANA hlásila šesť zranených v meste Aleppo. Provincia Hatay bola jednou z najviac zasiahnutých oblastí, ktorú 6. februára postihlo mimoriadne ničivé zemetrasenie s magnitúdou 7,8 a podľa rôznych zdrojov si v Turecku a Sýrii vyžiadalo od vyše 41-tisíc do viac než 47-tisíc obetí na životoch.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
29. máj 2023 18:13