StoryEditor

Zemanová a Pavlová sa prvýkrát stretli, hovorili o úlohe prvej dámy

20.02.2023, 16:23
Autor:
TASRTASR

Podľa Jiřího Ovčáčka rozprávala manželka súčasného prezidenta Eve Pavlovej nielen o pracovných skúsenostiach, ale aj rôznych aktivitách konaných v priebehu prezidentského mandátu Miloša Zemana.

Manželka českého prezidenta Ivana Zemanová sa v pondelok na Pražskom hrade prvýkrát stretla s budúcou prvou dámou Evou Pavlovou. Oznámil to hovorca Miloša Zemana Jiří Ovčáček aj hovorkyňa Petra Pavla Eva Hromádková, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Počas približne hodinového stretnutia spolu diskutovali o úlohe prvej dámy. "Požiadala som pani Zemanovú, aby sa so mnou podelila o skúsenosti, ktoré nazbierala ako manželka prezidenta, či už pri sprevádzaní na zahraničných cestách alebo v českom prostredí," uviedla Pavlová. Schôdzka bola podľa jej slov milá a ústretová, hovorili aj o iných než pracovných témach.

Podľa Jiřího Ovčáčka rozprávala manželka súčasného prezidenta Eve Pavlovej nielen o pracovných skúsenostiach, ale aj rôznych aktivitách konaných v priebehu prezidentského mandátu Miloša Zemana. "Bola to veľmi príjemná schôdzka. Pani Pavlová je milá, príjemná a zdvorilá," uviedla Zemanová. Témou bola aj charita a spôsob, akým k podpore ľuďom v núdzi pristupoval súčasný prezidentský pár.

Záujem Pavlovej stretnúť sa so súčasnou prvou dámou tlmočil Petr Pavel Milošovi Zemanovi na ich prvom stretnutí, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň na zámku v Lánoch.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
07. jún 2023 14:19