StoryEditor

Pri záplavách a zosuvoch pôdy v Brazílii zahynulo najmenej 36 ľudí

20.02.2023, 09:23
Autor:
TASRTASR

V Sao Sebastiao sú podľa predstaviteľov desiatky nezvestných, niektorí uviazli v troskách asi 50 zrútených domov. Brazílsky prezident Lula da Silva oznámil, že oblasť navštívi ešte dnes.

Najmenej 36 životov si v brazílskom štáte Sao Paulo vyžiadali záplavy a zosuvy pôdy, ktoré počas karnevalového víkendu spôsobili prívalové dažde. S odvolaním sa na vyjadrenia miestnych predstaviteľov z nedele o tom informovali agentúry AFP a AP, píše TASR.

Zábery z mesta Sao Sebastiao ukázali celé štvrte a cesty zaplavené vodou, trosky domov strhnuté pôdou či autá zničené spadnutými stromami. V pobrežnej oblasti severne od Sao Paula napadalo za 24 hodín rekordných 60 centimetrov dažďa, čo je viac ako dvojnásobok obvyklých zrážok za mesiac.

Najmenej 35 ľudí zahynulo v Sao Sebastiao a v susednom meste Ubatuba zomrelo sedemročné dievča, uviedla štátna vláda. "Žiaľ, budeme mať oveľa viac úmrtí," povedal veliteľ štátnej civilnej ochrany Henguel Pereira pre noviny Folha de Sao Paulo.

V Sao Sebastiao sú podľa miestnych predstaviteľov desiatky nezvestných, niektorí uviazli v troskách asi 50 zrútených domov. Do záchranných prác zapojili i vojakov.

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva oznámil, že oblasť navštívi ešte v pondelok.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
30. máj 2023 12:02