StoryEditor

Veľtrh práce v zdravotníctve sa opäť vráti do Martina, prinesie nové príležitosti

18.02.2023, 20:32
Autor:
TASRTASR

Zamestnávatelia sa snažia osloviť študentov už počas štúdia a prilákať ich na svoje pracoviská na stáž, odbornú prax alebo ponuku svojich štipendijných programov.

Jesseniova lekárska fakulta v Martine bude opäť hostiť veľtrh pracovných príležitostí v zdravotníctve. Na v poradí piaty ročník podujatia, ktoré bude v stredu v priestoroch fakulty, sa príde prezentovať viac ako 25 zdravotníckych zariadení zo Slovenska i Českej republiky, dokopy zastupujúcich vyše 60 nemocníc. Informovala o tom Zuzana Marčeková z oddelenia marketingovej komunikácie Univerzitnej nemocnice v Martine.

"Na minulý martinský ročník, ktorý sa uskutočnil v polovici marca 2022, prišlo rekordný počet študentov a absolventov," spomenula Marčeková.

Aj tento rok budú mať návštevníci z radov študentov medicíny, bakalárskych aj magisterských nelekárskych študijných programov alebo stredných zdravotníckych škôl podľa nej možnosť urobiť si prehľad o súčasnej situácii na zdravotníckom trhu práce, zorientovať sa v ponukách a nadviazať kontakty s budúcimi zamestnávateľmi.  

image

Ako sa stať milionárom? Za určitých okolností vám stačí investovať aj 275 eur mesačne (+ prepočty HN)

Zamestnávatelia sa snažia osloviť študentov už počas štúdia a prilákať ich na svoje pracoviská na stáž, odbornú prax alebo ponuku svojich štipendijných programov. "Absolventov, ktorí každoročne ukončia štúdium v zdravotníckych odboroch, sú tisíce a my im pomáhame urobiť si rozhľad v možnom budúcom uplatnení už počas štúdia. Sme veľmi radi za záujem študentov, a preto kvôli nim túto akciu každý rok radi organizujeme," povedal hlavný organizátor akcie Vladimír Váňa.

Zdravotnícke zariadenia po celej republike aj v zahraničí sú v situácii, keď musia presvedčiť uchádzačov, aby nastúpili práve k nim. Veľtrh bude tento rok, podobne ako minulé ročníky, ponúkať v spolupráci so študentskými spolkami a vystavovateľmi sprievodný program. "Teórie sme mali v škole dostatok, absolventom však chýbajú praktické zručnosti. V dnešnej dobe si študenti chcú vyskúšať predovšetkým niečo praktické, a preto sa im snažíme vyjsť v ústrety, a to nielen chirurgickým šitím, ale aj stomickými workshopmi," doplnil organizátor akcie Ondřej Česák.

01 - Modified: 2023-05-16 16:26:23 - Feat.: - Title: Mesto Martin chce urobiť všetko pre to, aby novú nemocnicu postavili v termíne 02 - Modified: 2023-01-15 08:02:21 - Feat.: - Title: Liečebný telocvik znižuje úmrtnosť u srdciarov o 30 percent. V Martine sa už lieči pohybom na predpis 03 - Modified: 2022-12-15 10:18:35 - Feat.: - Title: Lengvarského rezort nevidí dôvod na oneskorenie výstavby nemocnice v Martine 04 - Modified: 2022-08-22 08:24:47 - Feat.: - Title: Primátor Martina Ján Danko sa bude opäť uchádzať o svoj post 05 - Modified: 2022-07-01 11:58:02 - Feat.: - Title: SaS zmenila názor. Rozhodnutie o nemocniciach v Martine a Bratislave považuje za dobré
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
05. jún 2023 15:19