StoryEditor

Počet vodičov v Bratislave nerešpektujúcich pravidlá v peších zónach sa znížil

18.02.2023, 14:04
Autor:
TASRTASR

Od začiatku septembra minulého roka riešila mestská polícia v historickom centre Bratislavy 490 prípadov, keď vodiči nerešpektovali pravidlá vjazdu a zotrvania vozidiel v peších zónach.

Počet vodičov nerešpektujúcich pravidlá v peších zónach v centre Bratislavy sa po zavedení prísnejších kontrol mestskej polície znížil. Uviedla to hovorkyňa Mestskej polície Bratislava Barbora Krajčovičová. Polícia s nimi začala vlani v septembri v reakcii na vodičov, z ktorých mnohí si z peších zón robili parkovisko, prípadne nerešpektovali časy určené na zásobovanie. V kontrolách pokračuje.

"Vnímame, že počet vodičov nerešpektujúcich pravidlá sa aj vďaka častejšej prítomnosti a ráznejším kontrolám hliadok mestskej polície v peších zónach znížil. Priebežné kontroly vykonávame denne a reagujeme aj na každý oznam od obyvateľov," skonštatovala Krajčovičová.

image

Kto môže za Višňové? Nie je ťažké nájsť vinníka

Od začiatku septembra minulého roka riešila mestská polícia v historickom centre 490 prípadov, keď vodiči nerešpektovali pravidlá vjazdu a zotrvania vozidiel v peších zónach. Priamo na mieste ich vyriešila 358. "Zvyšné zistené vozidlá sme odstupovali na doriešenie príslušným orgánom," poznamenala Krajčovičová. Išlo napríklad o vozidlá osôb požívajúcich výsady a imunitu, na ktoré zo zákona nemôže polícia osadiť imobilizér a doriešiť ich vo vlastnej kompetencii.

Mestská polícia podľa hovorkyne naďalej pravidelne dohliada na dodržiavanie pravidiel vjazdu a zotrvania vozidiel v bratislavských peších zónach. Pravidlá v nich si stanovujú príslušné mestské časti. Napríklad v staromestskej pešej zóne kontrolujú policajti zásobovacie autá, ktoré majú povolenie zotrvať v cieli jazdy výhradne na čas nevyhnutne potrebný na urýchlené naloženie alebo zloženie nákladu. Povolenie pritom platí len v určitých časoch dňa. Zároveň sa zameriava aj na obyvateľov, ktorým povolenie na vjazd neumožňuje státie na miestnych komunikáciách a verejných priestranstvách.

Vodičom nerešpektujúcim pravidlá pripomína, že pešie zóny vždy patrili a budú patriť chodcom. Motoristov vyzýva, aby boli ohľaduplní k ostatným účastníkom cestnej premávky, najmä k chodcom a aby dodržiavali stanovené pravidlá. "Mestská polícia bude v ich dôslednej kontrole pokračovať aj naďalej a razantne riešiť všetky zistené porušenia," odkázala Krajčovičová.

01 - Modified: 2023-06-04 08:03:17 - Feat.: - Title: Bratislava plánuje tento rok rozšíriť PAAS o ďalšie zóny v Novom Meste 02 - Modified: 2023-06-03 21:19:15 - Feat.: - Title: Na Hrad Devín prídu opäť rytieri, priblížia obdobie renesancie 03 - Modified: 2023-06-01 12:33:49 - Feat.: - Title: Bratislavu postihol kybernetický útok, mestská sieť bola preťažená. Väčšinu systémov už obnovili 04 - Modified: 2023-06-01 10:26:30 - Feat.: - Title: Rodičia už deti autom nevozia. Bratislava testuje nový systém, pred školou je pešia zóna 05 - Modified: 2023-06-01 13:30:12 - Feat.: - Title: V Bratislave bude drahšie bývať, hlavné mesto zvyšuje dôležitú daň. O koľko eur si priplatíte?
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. jún 2023 17:23