StoryEditor

Biatlonisti Nórska triumfovali v pretekoch na majstrovstvách v Oberhofe

16.02.2023, 18:22
Autor:
TASRTASR

Severanov na ceste k triumfu nezastavilo ani jedno trestné kolo, ktoré musel Johannes Thingnes Bö absolvovať po predposlednej streľbe.

Biatlonisti Nórska v zložení Marte Olsbuová Röiselandová a Johannes Thingnes Bö triumfovali v pretekoch miešaných dvojíc na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe. Fenomenálny Nór sa stal prvým biatlonistom v histórii, ktorý získal na jednom šampionáte päť zlatých medailí. Predtým triumfoval v miešanej štafete, šprinte, stíhačke a vytrvalostných pretekoch na 20 km. Slovenská dvojica Mária Remeňová a Michal Šima preteky nedokončila.

Nóri triumfovali o 13,8 sekundy pred rakúskou dvojicou Lisa Theresa Hauserová a David Komatz, bronz získali Lisa Vittozziová a Tommaso Giacomel z Talianska, keď zaostali o 51 sekúnd.

image

Nóri sú nechutní švábi, rozčúlila sa ruská olympionička. Nechceme vás, odkázal jej Bö

Severanov na ceste k triumfu nezastavilo ani jedno trestné kolo, ktoré musel Bö absolvovať po predposlednej streľbe. Svojich päť titulov na jednom svetovom šampionáte môže ešte zveľadiť, pretože sa predstaví ešte v dvoch disciplínach a môže tak útočiť na sedem titulov.

Päť zlatých medailí na jednom svetovom šampionáte získala iba Nemka Laura Dahlmeierová v roku 2017 a práve Röiselandová v roku 2020, kedy okrem titulov získala medailu vo všetkých siedmich disciplínach. "Som rád, že to nakoniec dobre dopadlo, ale bez Marte by sme nemali šancu. Bol to skvelý tímový výkon. Dnes sme naozaj museli siahnuť na dno síl, veľa tímov nám konkurovalo. Určite sa to mohlo skončiť aj inak," uviedol Nór pre biathlonworld.com.

Remeňová so Šimom dobre odštartovali, Slovenka na ležke minula jeden terč a Šima na rovnakej pozícii strieľal čisto. Stojka im však vôbec nevyšla a po trestnom kole a dobíjaní ich pred poslednou odovzdávkou predbehli o kolo a organizátori ich tak podľa pravidiel stiahli z trate.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
30. máj 2023 03:00