StoryEditor

Novým štátnym tajomníkom rezortu školstva sa stane Richard Nemec

15.02.2023, 12:59
Autor:
TASRTASR

Richard Nemec od roku 2020 do súčasnosti pôsobí ako poslanec Národnej rady. V rokoch 2016 až 2019 pôsobil ako hlavný tréner majstra Slovenska VK Prievidza, predtým aj ako kondičný tréner.

Novým štátnym tajomníkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa stane súčasný poslanec Národnej rady SR a bývalý slovenský volejbalový reprezentant Richard Nemec (OĽANO). Vláda schválila na svojom stredajšom rokovaní jeho vymenovanie.

Nemec od roku 2020 do súčasnosti pôsobí ako poslanec Národnej rady. V rokoch 2016 až 2019 pôsobil ako hlavný tréner majstra Slovenska VK Prievidza, predtým aj ako kondičný tréner.

Vo svojej činnosti sa zameriava najmä na oblasť športu. V spolupráci so splnomocnencom vlády SR pre šport a mládež sa zasadzuje sa zvýšenie hodín telesnej výchovy na základných školách a skvalitnenia vzdelávania pre učiteľov telesnej výchovy.

Ministerstvo školstva tak bude mať troch štátnych tajomníkov. Nemec sa bude zaoberať agendou športu. Štátnym tajomníkom pre inklúziu, národnostné školstvo a celoživotné vzdelávanie je Slavomír Partila a oblasť vedy, výskumu a vysokého školstva má na starosti Michal Fedák.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
31. máj 2023 00:09