StoryEditor

Dodávky zbraní na Ukrajinu ohrozujú Slovákov, tvrdí SNS. Strana vyzvala Hegera, aby o nich neuvažoval

10.02.2023, 12:40
Autor:
TASRTASR

"Žiadna zo svetových mocností nechce priamo zasahovať do konfliktu Ukrajiny a Ruska," zdôraznila mimoparlamentná strana SNS.

Mimoparlamentná SNS vyzýva dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby neuvažoval o dodávkach zbraní na Ukrajinu. Pripomína mu, že na žiadne takéto zásadné rozhodnutia už nemá politický mandát. Išiel by nad rámec svojich kompetencií.

TASR o tom informovala riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová. Dodávky zbraní na Ukrajinu sú podľa strany priamym ohrozením bezpečnosti slovenských občanov.

Hegerovi by mal byť podľa SNS príkladom francúzsky prezident Emanuel Macron. Ten si mal nechať zadné dvierka pri rokovaniach a vyhol sa priamej odpovedi, či Francúzi dodajú zbrane na Ukrajinu.

"Žiadna zo svetových mocností nechce priamo zasahovať do konfliktu Ukrajiny a Ruska," zdôrazňuje SNS. Vyzýva ho preto len na nevyhnutné politické kroky, aj vzhľadom na blížiace sa predčasné parlamentné voľby.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas stretnutia s Hegerom na samite EÚ v Bruseli oficiálne požiadal Slovensko o dodanie stíhačiek MiG-29 na obranu pred ruskou agresiou.

Heger povedal, že Slovensko urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo. Na otázku, kedy by k dodávke lietadiel mohlo dôjsť, Heger uviedol, že to ukážu rokovania. Zdôraznil, že slovenská vláda má záujem o čo najrýchlejšie ukončenie rokovaní. Rezort obrany potvrdil, že o ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine rokuje.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
29. máj 2023 19:02