StoryEditor

Kalamita za sebou zanechala spúšť. Bez elektriny zostáva asi 1 100 odberných miest

05.02.2023, 09:42
Autor:
TASRTASR

Prerušenie dodávky elektriny vo viacerých krajoch na Slovensku spôsobili najmä popadané stromy.

V Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji zostáva vplyvom nepriaznivého počasia bez elektriny približne 1 100 odberných miest spoločnosti Stredoslovenská distribučná SSD. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Doplnil, že mimo prevádzky je zhruba 50 trafostaníc a poruchy riešia na 25 vedeniach vysokého napätia. "Okrem toho sme zaznamenali asi 70 porúch na úrovni nízkeho napätia. Vo väčšine prípadov ide o poruchy, ku ktorým sa naši elektrikári v sobotu nevedeli dostať pre zasnežený terén a neprejazdné cesty," uviedol.

Ide o obce v okresoch Púchov a Považská Bystrica smerom na Česko, horské oblasti na Liptove, ale aj okolie Zvolena, Banskej Štiavnice a niekoľko obcí v okresoch Prievidza a Revúca.

"Prerušenie dodávky elektriny tu spôsobili opäť najmä popadané stromy. Tímy elektrikárov zo SSD sú stále v pohotovosti a aj počas dnešného dňa urobia všetko, čo im náročné podmienky dovolia, aby poruchy odstránili. Pozitívom je, že prestalo fúkať, snežiť a začalo mrznúť. Pevné podložie je totiž dôležité pri presune ťažkej techniky," dodal hovorca SSD.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
07. jún 2023 08:44