StoryEditor

Zelenskyj: Nebudeme strácať ani jeden deň. Náš cieľ je jasný, chceme vstúpiť do EÚ

03.02.2023, 16:49
Autor:
TASRTASR

Ukrajina je EÚ, EÚ je Ukrajina, povedal predseda Európskej rady Charles Michel ​na tlačovej konferencii s Volodymyrom Zelenským a predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril v piatok odhodlanie posunúť Ukrajinu bližšie k členstvu v Európskej únii. Predseda Európskej rady Charles Michel opätovne vyjadril integrácii Ukrajiny podporu. Informovala o tom agentúra AFP.

"Náš cieľ je úplne jasný: začať rokovania o členstve Ukrajiny. Nebudeme strácať ani jeden deň v našej práci posunúť Ukrajinu a EÚ k sebe bližšie," uviedol Zelenskyj na spoločnom summite Ukrajiny a EÚ v Kyjeve.

"Ukrajina je EÚ, EÚ je Ukrajina," povedal Michel na tlačovej konferencii so Zelenským a predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou. Únia podľa Michelových slov stojí pri Ukrajine dnes a bude pri nej a jej obyvateľoch i zajtra.

Hlavnou témou piatkového summitu je členstvo Ukrajiny v EÚ. Účastníci rokujú aj o poskytnutí ďalších zbraní a finančnej pomoci Kyjevu, zlepšení prístupu ukrajinských produktov na trh EÚ, pomoci s opravou energetickej infraštruktúry či uvalení nových sankcií na Rusko.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
01. jún 2023 07:14