StoryEditor

Mladí delikventi vo Francúzsku absolvujú nápravné kurzy v armáde

02.02.2023, 21:44
Autor:
TASRTASR

Cieľom je uľahčiť cestu k zamestnaniu alebo k dobrovoľnej vojenskej službe mladým ľuďom od 13 do 25 rokov, ktorí mali problémy so zákonom.

Mladí páchatelia trestných činov vo Francúzsku budú môcť absolvovať skúšobný kurz v armáde ako súčasť svojho trestu. Vyhlásil to vo štvrtok francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu a minister spravodlivosti Eric Dupond-Moretti, informuje tlačová agentúra DPA.

Mladí páchatelia odsúdení do nápravného zariadenia majú mať možnosť absolvovať päťtýždňový praktický kurz pod vedením vojenského personálu. Cieľom je uľahčiť cestu k zamestnaniu alebo k dobrovoľnej vojenskej službe mladým ľuďom od 13 do 25 rokov, ktorí mali problémy so zákonom.

Vláda plánuje zamestnať vojenských vyslúžilcov, ktorí budú dohliadať na mladých ľudí a podľa svojich skúsenosti pre nich vytvoria dobrovoľné vojenské kurzy.

Od decembra 2021 sa konajú štvortýždňové kurzy s vojenskými cvičeniami v prírode, kde si účastníci osvojujú vojenské a civilné zručnosti pod vedením bývalých príslušníkov vojenskej akadémie Saint-Cyr Coëtquidan.

Francúzske vojenské námorníctvo zorganizovalo vlastné týždenné kurzy zamerané na budovanie zmyslu pre zodpovednosť, tímového ducha a rešpektovanie autorít. Ich účastníci si napríklad precvičujú záchranu na mori alebo sa dozvedajú o námorných zručnostiach a možnostiach vstupu do námorníctva.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
01. jún 2023 14:03