StoryEditor

Von der Leyenová a Borrell pricestovali do Kyjeva. Stojíme na strane Ukrajiny, vyhlásili

02.02.2023, 10:12
Autor:
TASRTASR

"Sme tu spoločne, aby sme ukázali, že Európska únia stojí po boku Ukrajiny rovnako pevne ako vždy" nechala sa počuť predsedníčka Európskej komisie.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová spolu s ďalšími členmi komisie dnes pricestovala do Kyjeva na rokovania s ukrajinskou vládou. "Je dobré znovu sa vrátiť do Kyjeva, od začiatku ruskej invázie je to pre mňa štvrtýkrát. Tentoraz som dorazila so svojím tímom eurokomisárov," napísala von der Leyenová na Twitteri.

"Sme tu spoločne, aby sme ukázali, že Európska únia stojí po boku Ukrajiny rovnako pevne ako vždy. A máme v úmysle ďalej prehlbovať našu podporu a našu spoluprácu," dodala k snímke z privítania na stanici.

Rokovania so zástupcami ukrajinskej vlády čaká viac ako desiatka členov komisie, ktorí sa venujú témam súvisiacim s následkami ruskej invázie a s podporou Ukrajiny. V piatok sa uskutoční summit lídrov inštitúcií Európskej únie s prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Okrem podpory Ukrajiny v boji s ruskou agresiou bude na programe aj koordinácia úsilia pri obnove Ukrajiny, pokračovanie kľúčových reforiem a približovanie Ukrajiny k členstvu v EÚ, napísala agentúra Ukrinform.

O svojom príchode do Kyjeva informoval tiež šéf diplomacie EÚ Josep Borrell. Pripomenul, že od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu dosiahla pomoc únie napadnutej krajine 50 miliárd eur

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
09. jún 2023 05:58