StoryEditor

V Trnavskom kraji vykonala polícia za týždeň takmer štyritisíc dychových skúšok

29.01.2023, 09:35
Autor:
TASRTASR

"To je o sedem viac ako týždeň predtým. Z nich bolo 15 vodičov a 21 cyklistov, čo predstavuje pri vodičoch nárast o piatich a pri cyklistoch o dvoch. Siedmi vodiči sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," uviedla hovorkyňa polície.

Polícia v Trnavskom kraji vykonala za minulý týždeň 16. - 22. januára 3 754 dychových skúšok na alkohol, o 166 viac ako týždeň predtým. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová. Ako doplnila, 36 z nich bolo s pozitívnym výsledkom.

"To je o sedem viac ako týždeň predtým. Z nich bolo 15 vodičov a 21 cyklistov, čo predstavuje pri vodičoch nárast o piatich a pri cyklistoch o dvoch. Siedmi vodiči sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," uviedla Antalová.

Policajti zaevidovali 41 škodových udalostí a 23 dopravných nehôd. "Na konci uplynulého týždňa evidujeme dva tragické nárazy do stromov, pri ktorých vyhasli životy dvoch žien. V Trnave zomrela krátko po nehode 79-ročná dôchodkyňa a v okrese Dunajská Streda opitý vodič narazil do stromov, pričom jeho spolujazdkyňa na mieste podľahla svojim zraneniam.

Žiadna osoba sa nezranila ťažko a sedem osôb sa zranilo ľahko. Pri jednej nehode, ktorá bola zároveň tragická, asistoval alkohol," povedala krajská policajná hovorkyňa.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
31. máj 2023 17:18