StoryEditor

Horskí záchranári pomáhali pri zostupe z Hrebienka viacerým turistom

29.01.2023, 08:48
Autor:
TASRTASR

Dopoludnia ich požiadali o pomoc pre 57-ročného muža, ktorý začal pociťovať nevoľnosť. Popoludní išlo o 63-ročnú ženu, ktorá po páde nebola schopná samostatného zostupu. Večer zasa záchranári pomáhali 42-ročnej turistke, ktorá si takisto pri zostupe poranila koleno.

Horskí záchranári pomáhali v sobotu 28. 1. na Hrebienku vo Vysokých Tatrách viacerým turistom. Informuje o tom Horská záchranná služba HZS na svojej webovej stránke.

Dopoludnia ich požiadali o pomoc pre 57-ročného muža, ktorý začal pociťovať nevoľnosť a celkovú slabosť spojenú s vyčerpaním pri zostupe do Starého Smokovca.

"Horskí záchranári mu po príchode na miesto udalosti poskytli neodkladnú prvú pomoc a transportovali ho k Domu HZS v Starom Smokovci," uvádza HZS s tým, že muž po zlepšení zdravotného stavu pokračoval na vlastnú žiadosť do ubytovacieho zariadenia v sprievode manželky.

Popoludní išlo o 63-ročnú ženu, ktorá po páde nebola schopná samostatného zostupu. Na mieste ju ošetrili a pomocou snežného skútra transportovali do Starého Smokovca, kde ju odovzdali do starostlivosti posádke rýchlej zdravotnej pomoci.

Večer zasa horskí záchranári pomáhali 42-ročnej turistke, ktorá si takisto pri zostupe z Hrebienka do Starého Smokovca poranila koleno. Po ošetrení a transportovaní ju rovnako odovzdali privolanej RZP.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
05. jún 2023 07:56