StoryEditor

Advokátska komora a Právnická fakulta Trnavskej univerzity budú spolupracovať. Pripravujú spoločné aktivity

27.01.2023, 12:35
Autor:
TASRTASR

"Tešíme sa na spoluprácu, ktorej cieľom sú nielen konkrétne vzdelávacie aktivity, ale najmä spoločný záujem posilňovať potrebné hodnotové vnímanie práva," povedal predseda advokátskej komory.

Dohodu o spolupráci v oblasti vzdelávania, vedy, výskumu a prípravy absolventov práva na výkon ich budúcich povolaní uzatvorili v Trnave Slovenská advokátska komora a Právnická fakulta Trnavskej univerzity. Zameriava sa na klinické právne vzdelávanie, v rámci ktorého sa pod odborným dohľadom môžu uskutočňovať vybrané právno-aplikačné aktivity, ktoré nie sú právnym poradenstvom. Informoval o tom mediálny odbor SAK.

Dohodu za PF podpísala dekanka Andrea Olšovská, za SAK predseda Martin Puchalla. SAK má už obdobné dohody uzatvorené s právnickými fakultami v Bratislave aj v Košiciach, táto forma spolupráce sa podľa SAK ukázala ako prínosná pre advokáciu i akademickú sféru. "Tešíme sa na spoluprácu, ktorej cieľom sú nielen konkrétne vzdelávacie aktivity, ale najmä spoločný záujem posilňovať potrebné hodnotové vnímanie práva," povedal predseda SAK.

PF považuje podľa Olšovskej spoluprácu s partnermi, ktorí reprezentujú právnické profesie, za dôležitú. "Vnímame to ako významný krok prehlbujúci doterajšiu kooperáciu fakulty s členmi a regionálnymi zástupcami SAK. Záujem SAK o právnické vzdelávanie považujeme za prínosný a obohacujúci," dodala.

01 - Modified: 2022-09-26 10:23:15 - Feat.: - Title: Advokátska komora upozorňuje na podvodnú stránku, ktorá od ľudí vymáha peniaze za služby
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
07. jún 2023 09:08