StoryEditor

Kyjev už čoskoro privíta veľkú delegáciu. Ukrajinu navštívi viac ako desať predstaviteľov EÚ

13.01.2023, 06:38
Autor:
TASRTASR

Na Ukrajinu začiatkom februára vycestujú eurokomisári, ktorí majú na starosti oblasti relevantné pre túto vojnou zmietanú krajinu.

Viac ako desiatka vysokopostavených predstaviteľov Európskej únie sa 2. februára v Kyjeve stretne s členmi ukrajinskej vlády. Stane sa tak deň pred konaním summitu EÚ a Ukrajiny, oznámila vo štvrtok hovorkyňa Európskej komisie Dana Spinantová. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Hovorkyňa, ktorá potvrdila predošlú správu magazínu Politico, priblížila, že Kyjev by mohlo navštíviť "zhruba 15 eurokomisárov" z členských krajín EÚ.

Spresnila, že na Ukrajinu vycestujú eurokomisári, ktorí majú na starosti oblasti relevantné pre Ukrajinu, ako napríklad finančné záležitosti, otázku členstva v EÚ či energetiku.

Zoznam účastníkov cesty na Ukrajinu však ešte nie je sfinalizovaný, dodala Spinantová. Plánovaná návšteva demonštruje podľa jej slov "rozsah našej práce s Ukrajinou" a ukazuje podporu EÚ tejto krajine.

Počas stretnutia 3. februára budú prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj, predsedníčka EK Ursula von der Leyenová a predseda Európskej rady Charles Michel hovoriť o ďalšej finančnej a vojenskej podpore pre ukrajinské sily bojujúce proti ruským jednotkám

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
07. jún 2023 09:09