StoryEditor

Slovenský vodohospodársky podnik vyhlásil výzvu na protipovodňové opatrenia na brehu Hornádu v Košiciach

10.01.2023, 10:46
Autor:
TASRTASR

Výstavba má pozostávať zo zväčšenia prietokového profilu koryta vybudovaním ochranného múrika. "Celková dĺžka ochranného múrika a ľavobrežnej ochrannej hrádze je 1246,26 metra," dodáva podnik.

Slovenský vodohospodársky podnik vyhlásil výzvu na predkladanie ponúk na protipovodňové opatrenia na ľavom brehom Hornádu v intraviláne Košíc. Celková predpokladaná hodnota zákazky je vo výške viac ako 1,43 milióna eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

"Predmetom zákazky je protipovodňová ochrana časti intravilánu mesta Košice, úseku Hornádu medzi priemyselnou lávkou a zároveň lávkou pre peších, situovanej v blízkosti železničného učilišťa na Palackého ulici, kde je začiatok úpravy a cestným mostom na miestnej komunikácii na Rampovej ulici, kde je koniec úpravy," uvádza sa vo výzve.

Výstavba má pozostávať zo zväčšenia prietokového profilu koryta vybudovaním ochranného múrika. "Celková dĺžka ochranného múrika a ľavobrežnej ochrannej hrádze je 1246,26 metra," dodáva. Uvedený múrik je navrhnutý v trase návodnej hrany jestvujúcej koruny hrádze rieky Hornád a ďalej vybudovaním ľavobrežnej ochrannej hrádze s naviazaním na vyšší terén v mieste cestného mosta cez Hornád na Rampovej ulici.

01 - Modified: 2019-09-24 11:48:28 - Feat.: - Title: V hre je nové PKO. Kameňolom v Devíne by sa mohol výrazne zmeniť
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. jún 2023 13:17