StoryEditor

Poslanci chcú opäť zatvárať v nedeľu obchody. Je to nezmysel, tvrdia maloobchodníci

09.01.2023, 17:21
Autor:
TASRTASR

Šéf Iniciatívy slovenských maloobchodníkov Daniel Krakovský hovorí, že na tento krok by doplatili zamestnanci, ktorí by tak prišli o víkendové príplatky.

Obchodníci kritizujú poslanecký zámer zakázať nedeľný predaj v obchodoch. V pondelok to uviedol predseda Iniciatívy slovenských maloobchodníkov Daniel Krakovský. Táto téma je podľa maloobchodníkov populistická a rozdeľuje spoločnosť.

Krakovský pripomenul, že súkromníci sú znepokojení tým, že podnikateľov začiatkom roka čakalo niekoľko prekvapení vrátane zvyšovania zálohových platieb za energie.

"V konečnom dôsledku na to doplatia zasa iba zamestnanci, ktorí prídu o víkendové príplatky, ktoré, mimochodom, práve títo poslanci v minulom roku spolu s minimálnou mzdou zvyšovali," tvrdí Krakovský.

Preto navrhuje, aby prioritou vlády boli kroky na vyrovnanie sa s komplikovanou situáciou v podnikateľskom prostredí, ktoré zamestnáva tisíce ľudí. Argumentuje tým, že mnohé prevádzky sú v nedeľu zatvorené, a tie ktoré sú otvorené, zívajú prázdnotou.

S obdobným poslaneckým návrhom, ktorý zakazuje predaj v obchodoch v nedeľu alebo počas sviatkov, prišli v minulosti viacerí poslanci parlamentu.

Členskú základňu Iniciatívy slovenských maloobchodníkov tvorí sieť približne tisíc prevádzok. Združenie zastupuje záujmy primárne nepotravinových maloobchodníkov, poskytovateľov služieb a podnikateľov v gastronómii.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
02. marec 2024 01:19