StoryEditor

Ruský Rosatom očakáva tento rok rast exportu, stúpnuť by mal o 15 percent

26.12.2022, 18:46
Autor:
TASRTASR

Od invázie Ruska na Ukrajinu sa spoločnosti podarilo vyhnúť sankciám západných štátov, aj keď USA ich na začiatku zvažovali.

Ruská štátna spoločnosť pre jadrovú energetiku Rosatom očakáva za tento rok rast exportu zhruba o 15 percent. Navyše jej portfólio zahraničných objednávok zostáva napriek zložitej situácii stabilné. Uviedol to šéf Rosatomu Alexej Lichačev.

"Export sa zvýši približne o 15 percent. Je však potrebné priznať, že to ani zďaleka nedosahuje limit," povedal Lichačev pre denník Izvestija, ktorý citovala agentúra Reuters.

Pod rast sa okrem iného podpísali kontrakty, ktoré sa už realizujú, ako aj dodávky jadrového paliva a služby. Patrí sem aj výstavba 23 jadrových blokov v rámci projektov vo viacerých krajinách, uviedol Lichačev.  

Od invázie Ruska na Ukrajinu koncom februára sa Rosatomu podarilo vyhnúť sankciám západných štátov, aj keď USA ich na začiatku zvažovali. "Aj za týchto podmienok je naše portfólio zahraničných objednávok na najbližších 10 rokov stabilné, a to na úrovni približne 200 miliárd dolárov (188,29 miliardy eur)," povedal Lichačev.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. október 2023 18:44