StoryEditor

Do Bratislavy sa vráti hokej pod holým nebom. Winter Games sa zúčastnia top české a slovenské kluby

30.11.2022, 10:27
30.11.2022, 13:24
Autor:
TASRTASR

Budúcoročné podujatie vyvrcholí nedeľným šlágrom medzi Slovanom a Košicami.

Hokejové podujatie Kaufland Winter Games 2023 má priniesť fanúšikom oslavu hokeja, ktorý v predchádzajúcich rokoch obmedzila pandémia koronavírusu. Pod holým nebom sa od 13. do 15. januára na bratislavskom Tehelnom poli odohrajú tri zápasy slovenskej a českej najvyššej súťaže. Na programe sú aj ďalšie sprievodné stretnutia.

"Myslím si, že pandémia nás dostatočne preverila a radi by sme sa opäť stretávali na športových podujatiach, ktoré prinesú ľuďom pohodu. Chceme, aby to bola oslava hokeja," uviedol na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave organizátor podujatia Marián Bezák.        

V piatok 13. januára proti sebe nastúpia Třinec a Kometa Brno, pričom Oceláŕi majú v kádri viacero slovenských reprezentantov. Ďalší deň je na programe duel medzi Duklou Trenčín a Zvolenom, ktorý hral aj na jedinom doterajšom "Winter Classic". To sa konalo roku 2019 na banskobystrických Štiavničkách a hostia vtedy zdolali Banskú Bystricu 3:2. "Teší ma, že sme opäť dostali možnosť zahrať si pod holým nebom, tentokrát proti Trenčínu. Dúfam, že zvíťazíme a počasie bude lepšie, ako pred tromi rokmi," povedal generálny manažér zvolenského klubu Ladislav Čierny.

Budúcoročné podujatie vyvrcholí nedeľným šlágrom medzi Slovanom a Košicami. Pre domácich sú Winter Games zároveň oslavou stého výročia klubu, ktorá prebehla pre covid len v obmedzenom režime. "Dúfam, že táto oslava sa prejaví vysokou účasťou divákov a zvýšením popularity našej extraligy," uviedol majiteľ bratislavského klubu a člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Rudolf Hrubý.

Všetky stretnutia sú na programe o 18.30 h a budú súčasťou ligových súťaží. "V mene zväzu ďakujem klubom za snahu o zmenu ich programu. Duely tak budú mať príslušný náboj ligového zápasu," dodal manažér športového oddelenia SZĽH Rastislav Konečný.

Nastúpiť proti sebe majú aj slovenská a česká parahokejová reprezentácia a v rámci exhibície taktiež "Old Boys" zo Slovana a Sparty Praha. Ľadová plocha bude navyše od 12. januára vo vyhradenom čase dispozícii pre školy a športové kluby. Vstupenky na podujatie budú v predaji od budúceho týždňa.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
02. jún 2023 16:38