StoryEditor

Od stiahnutia sa Rusov zahynulo v Chersonskej oblasti pri ostreľovaní 32 ľudí, oznámila ukrajinská polícia

26.11.2022, 21:43
Autor:
ČTKČTK

Vyšetrovatelia v Chersonskej oblasti zaznamenali 578 vojnových zločinov spáchaných ruskými vojakmi a ich spojencami.

Od oslobodenia juhoukrajinského mesta Cherson pred dvoma týždňami zahynulo v Chersonskej oblasti v dôsledku ruského ostreľovania najmenej 32 ľudí. Podľa agentúry Reuters to dnes oznámila ukrajinská polícia.

Ruské sily dokončili sťahovanie z Chersonu 11. novembra po takmer deväťmesačnej okupácii. Teraz zaujímajú pozície na východnom brehu rieky Dneper, odkiaľ pravidelne mesto ostreľujú.

"Každodenné ruské ostreľovanie ničí mesto a zabíja mierumilovných miestnych občanov. Celkovo Rusko zabilo v Chersonskej oblasti od deokupácie 32 civilistov," napísal na sociálnej sieti Facebook šéf ukrajinskej polície Ihor Klymenko.

"Mnoho ľudí sa evakuuje, aby vyhľadali útočisko v pokojnejších regiónoch krajiny. Ale veľa obyvateľov zostáva vo svojich domovoch a my im musíme zabezpečiť maximálnu možnú bezpečnosť," dodal.

Podľa prezidentskej kancelárie boli dnes v Chersone prvýkrát od oslobodenia obnovené dodávky elektriny.

Klymenko uviedol, že vyšetrovatelia v Chersonskej oblasti zaznamenali 578 "vojnových zločinov" spáchaných ruskými vojakmi a ich spojencami. Moskva opakovane odmietla, že by jej armáda páchala násilie na civilistoch.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
27. marec 2023 19:14