StoryEditor

Petržalka sprísňuje pravidlá parkovania pre ďalšie dve štvrte

23.09.2022, 15:11
Autor:
TASRTASR

Nové pravidlá zavádza mestská časť od piatka. Kontrola správneho parkovania sa bude v daných lokalitách uskutočňovať od nedele.

Bratislavská Petržalka sprísňuje pravidlá parkovania v ďalších miestnych častiach, a to vo štvrtiach Dvory I a Dvory III.

Nové pravidlá zavádza mestská časť od piatka. Kontrola správneho parkovania sa bude v daných lokalitách uskutočňovať od nedele. Samospráva o tom informuje na svojom webe.

Mestská časť predmetnú oblasť v rámci Petržalského parkovacieho systému (PPS) regulovala dopravným značením parkovacia zóna.

"Všetky vozidlá musia po novom parkovať výhradne na modro vyznačených boxoch. Parkovanie mimo nich je zakázané a môže byť pokutované cez inštitút objektívnej zodpovednosti," upozorňuje samospráva.

Rovnaké pravidlá zaviedla mestská časť nedávno aj v miestnych štvrtiach Dvory V a Dvory VI, ktoré sa stali prvými zónami, v ktorých pristúpila samospráva k "zazónovaniu", teda k zvýhodneniu zaregistrovaných rezidentov v rámci parkovacieho systému mestskej časti. V nich sa totiž zhoršilo parkovanie po tom, ako sa susedná zóna Dvory IV dostala do zóny Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika.

Na najnovšie pravidlá v parkovaní upozorňujú novoosadené dopravné značky s označením Zóna a tiež vodorovné modré značenie.

Parkovanie mimo vyznačených boxov pri cestách, ale aj parkovanie na chodníkoch bez príslušnej povoľovacej dopravnej značky, je zakázané. Na porušenie pravidiel upozornia vodičov zelené letáky v prípade jedného priestupku, oranžové v prípade viacnásobného porušenia, pri ktorom je už majiteľovi vozidla doručená pokuta.

Mestská časť zároveň avizovala, že prísnejšie pravidlá pribudnú aj v ďalších zónach. Okrem štvrtí Dvory I a Dvory III má ísť do konca septembra o časť Starej Petržalky a Lúky VI. Počas októbra plánuje zazónovať oblasť Dvory II a Háje I. Ak sa v niektorých oblastiach zavedením zóny parkovanie pre rezidentov zhorší, samospráva prisľúbila vrátenie systému do pôvodného stavu.

Mestská časť chce do verejného parkovacieho systému zapojiť aj súkromné parkoviská. Ide o parkoviská firiem, obchodných či administratívnych budov, ktoré bývajú v noci spravidla prázdne. Denný prevádzkový režim sa však na nich nezmení. Nové pravidlá testuje pri miestnom úrade, avizuje aj zapojenie parkovísk obchodných centier.

01 - Modified: 2023-06-05 13:15:44 - Feat.: - Title: Bratislava zverejnila, že električka v Petržalke má byť na jeseň 2024. Starosta to spochybňuje 02 - Modified: 2023-06-04 08:03:17 - Feat.: - Title: Bratislava plánuje tento rok rozšíriť PAAS o ďalšie zóny v Novom Meste 03 - Modified: 2023-05-31 22:00:00 - Feat.: - Title: Na Valla vyskakujú „kostlivci v skrini“. Po víťazstve s parkovaním musí riešiť ďalší spor 04 - Modified: 2023-05-31 07:10:43 - Feat.: - Title: V Petržalke pri Draždiaku našli muníciu. Išlo o dva protitankové náboje 05 - Modified: 2023-05-25 15:15:12 - Feat.: - Title: Bratislava preberie do správy parkovacie miesta po súkromnej firme v Starom Meste
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
09. jún 2023 02:11