Real Madrid vyhral derby na pôde mestského rivala a je stále stopercentný

18.09.2022, 23:07

Futbalisti Realu Madrid vyhrali nedeľné mestské derby na ihrisku Atletica 2:1 a v prebiehajúcej sezóne španielskej La Ligy ešte nestratili ani bod. Na čele tabuľky majú po šiestom kole dvojbodový náskok pred Barcelonou.

Real rozhodol o triumfe v "El Derbi Madrileo" dvoma gólmi už v prvom polčase. Najskôr v 18. minúte otvoril skóre brazílsky útočník Rodrygo po parádnom "oblúčiku" Aureliena Tchouameniho za obranu súpera.

Ešte do prestávky zvýšil na 2:0 Federico Valverde, keď dorazil do siete loptu po strele Viniciusa Juniora do žrde. Atletico už iba skorigovalo v 83. minúte zásluhou Maria Hermosa a po druhej prehre v ligovej sezóne mu patrí siedma priečka. Na mestského rivala stráca osem bodov. Hermoso videl v nadstavení červenú kartu po druhej žltej.

Betis Sevilla vyhral doma nad Gironou 2:1 a v tabuľke je na tretej pozícii. Dvoma gólmi rozhodol o triumfe nad nováčikom súťaže Borja Iglesias.

Villarreal remizoval s FC Sevilla 1:1. Na úvodný gól Olivera Torresa odpovedali domáci po prestávke, bod im zariadil striedajúci mladík Alex Baena. Real Sociedad San Sebastian si poradil s trápiacim sa Espanyolom 2:1.

01 - Modified: 2024-03-06 11:24:00 - Feat.: - Title: Jeden z najlepších trénerov sveta čelí závažným obvineniam. Mal spreneveriť milión eur 02 - Modified: 2024-02-21 08:43:17 - Feat.: - Title: Mbappé by „nechal“ v Paríži obrovskú časť výplaty. Real je však svetová značka, hodí sa im tam, tvrdí expert 03 - Modified: 2024-01-25 15:04:47 - Feat.: - Title: Tí, čo zosadili z trónu Man City. Biely balet sa pretancoval k ďalšiemu triumfu, dosiahol rekordný obrat 04 - Modified: 2024-01-14 21:20:24 - Feat.: - Title: Real Madrid zdolal Barcelonu a získal španielsky Superpohár, hetrik Viniciusa 05 - Modified: 2023-08-06 07:57:10 - Feat.: - Title: Real Madrid poprel správy o odstúpení prezidenta klubu Florentina Pereza
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
03. máj 2024 18:20