StoryEditor

Krajniak avizuje zákon o zastropovaní cien na septembrovú schôdzu

04.09.2022, 14:29
Autor:
TASRTASR

Na dodatočnom zdanení monopolov, ku ktorému sa pridá aj špeciálny odvod bánk, sa poslanci v Národnej rade určite budú vedieť dohodnúť. Myslí si to minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

Doteraz to vo vládnej koalícii vetovala strana SaS. "Tie návrhy sú v parlamente a ja si myslím, že na tomto sa na sto percent dohodneme. K tým návrhom na zdanenie monopolov treba pridať aj odvod bánk," uviedol Krajniak v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Takto získané peniaze sa potom podľa neho môžu použiť na kompenzácie vysokých cien energií.

image

Krajniak vyhlásil, že pripúšťa možnosť predčasných volieb

Najdôležitejšie je však podľa ministra zabezpečiť zastropovanie týchto cien. "Musíme zákonom umožniť, aby sme v stave energetickej núdze vedeli zastropovať koncové ceny elektriny pre domácnosti, pre firmy, pre zariadenia sociálnych služieb," zdôraznil s tým, že návrh tohto zákona by mal byť už na najbližšej septembrovej schôdzi parlamentu.

Podpredseda opozičného Smeru mu vytkol, že až teraz hovorí o stropovaní cien, na ktoré opozícia upozorňuje už rok.

"Realita je taká, že vašim nekonaním ste spôsobili, že SR má štvrtú najvyššiu infláciu v rámci Európy. Pretože ste nepomáhali vtedy, keď bolo treba, pri tých komoditách, ktoré majú veľký podiel na zdražovaní. To sú napríklad pohonné hmoty," vyhlásil.

V antiinflačnom balíčku podľa Blanára vláda nepripravila pomoc napríklad pre dôchodcov. Mnohé, čo Krajniak hovorí, sú podľa neho len sľuby, ktoré sa nemusia naplniť. "Vysokú infláciu dnes chcete naháňať vyplácaním a sľubujete holuba na streche. Minister Matovič vám pravdepodobne nič nedá, neviem, ako to chcete urobiť v menšinovej vláde," upozornil.

Krajniak považuje za isté, že na jeseň bude nejaká forma 14. dôchodku. Avizoval tiež valorizáciu dôchodkov od budúceho roka o 11,8 percenta.

Súčasne však vláda podľa neho musí pomôcť aj rodinám s deťmi. "Viem teraz povedať, že od januára pôjde minimálne miliarda rodinám s deťmi navyše a minimálne miliarda dôchodcom navyše. V skutočnosti to bude viac," dodal Krajniak.

01 - Modified: 2023-09-20 07:31:05 - Feat.: - Title: Ďalší pokus otvoriť schôdzu k nelegálnej migrácii bude o hodinu 02 - Modified: 2023-09-20 10:32:24 - Feat.: - Title: Duel: Ódorova vláda pozýva migrantov, dajme ich do táborov, tvrdí Krajniak. Populizmus, klameš, reaguje Naď 03 - Modified: 2023-09-14 09:24:49 - Feat.: - Title: Ufológ prezentoval údajné telá údajných mimozemšťanov pred parlamentom. Z odhalenia pod prísahou však môže byť len ďalší podvod 04 - Modified: 2023-09-11 10:41:39 - Feat.: - Title: SaS považuje zasadanie parlamentu v súčasnej dobe za kontraproduktívne 05 - Modified: 2023-09-11 10:40:48 - Feat.: - Title: Muž zatknutý pre podozrenie zo špionáže pre Čínu vinu popiera. Londýn Peking ako nepriateľa nevidí
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
27. september 2023 16:29