StoryEditor

V Nórsku prepustia 30 členov kráľovských gárd, na dovolenke brali drogy

17.08.2022, 15:57
Autor:
ČTKČTK

Kráľovská garda má za úlohu chrániť nórsku kráľovskú rodinu. Jej členovia každý deň vykonávajú striedanie stráží pred kráľovským palácom v Osle a nosia tmavomodrú uniformu s pinčom.

Nórska armáda prepustí 30 členov elitnej kráľovskej gardy za to, že na dovolenke užívali nelegálne drogy. S odvolaním sa na nórske ozbrojené sily to dnes uviedla agentúra AP. Armáda dostala tip, že vojaci si v lete na súkromnom večierku vzali drogy. Najprv sa ich k činu priznalo päť, ale neskôr ďalších 25 uviedlo, že urobili to isté.

Všetci členovia boli podľa nórskych médií príslušníkmi nórskej kráľovskej gardy. Hovorca armády Brage Steinson Wiik-Hansen povedal, že vojaci budú z armády prepustení. Neuviedol však žiadne podrobnosti o tom, aké drogy užili.

Nórsko v roku 2015 zaviedlo povinnú vojenskú službu pre mužov a ženy. "Všetci zamestnanci ozbrojených síl majú povinnosť oznámiť, ak zistia alebo sa dozvedia o obchodovaní s nelegálnymi drogami medzi zamestnancami alebo brancami," povedal Steinson Wiik-Hansen.

Kráľovská garda má za úlohu chrániť nórsku kráľovskú rodinu. Jej členovia každý deň vykonávajú striedanie stráží pred kráľovským palácom v Osle a nosia tmavomodrú uniformu s pinčom. Jednotka vystupuje aj pri zvláštnych príležitostiach, vrátane odovzdávania Nobelovej ceny za mier.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
01. október 2023 10:53