StoryEditor

Je možné, že nakoniec žiadna protiinflačná pomoc nepríde, tvrdí publicista Hrabko

16.06.2022, 11:24
Autor:
TASRTASR

Odloženie rokovania o prezidentkou vrátenom zákone až na budúci týždeň podľa Juraja Hrabka naznačuje, že sa ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) zatiaľ nepodarilo v parlamente nájsť dosť hlasov na prelomenie veta.

Ak parlament neschváli protiinflačný balíček, dostane sa Slovensko v pomoci s rastúcou infláciou späť na začiatok. V diskusnej relácii TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Odloženie rokovania o prezidentkou vrátenom zákone až na budúci týždeň podľa Hrabka naznačuje, že sa ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) zatiaľ nepodarilo v parlamente nájsť dosť hlasov na prelomenie veta.

"Ak sa nenájde 76 hlasov na opätovné schválenie zákona, tak jednoducho žiadna pomoc nepríde. Nepríde ani tá, ktorá mala prísť od 1. júla," upozornil Hrabko.

Argumentáciu prezidentky Zuzany Čaputovej, že časť zákona sa bezdôvodne prerokovávala v skrátenom legislatívnom konaní, považuje za oprávnenú.

Pripomenul, že už vo svojom prvom prejave o stave republiky parlament upozornila, že nebude tolerovať zneužívanie skráteného legislatívneho konania a tzv. prílepky k prerokovávaným normám. V praxi však podľa neho neskôr v niektorých prípadoch takýto postup tolerovala.

Na margo poklesu dôvery k prezidentke v poslednom prieskume agentúry Focus Hrabko konštatoval, že trend posledných mesiacov nie je nič nezvratné. "Uvidíme, ako sa s tým v prezidentskom paláci vyrovnajú, či si pripustia, že niečo robia zle.

Klesajúci trend sa nemusí zastaviť, ak nedôjde k zmene politiky. Dá sa to podľa mňa zvrátiť, dá sa stále získať dôveru aj nad 50 percent, ale treba pre to niečo urobiť," zhrnul.

V súvislosti s mimoriadnou schôdzou parlamentu s cieľom vyjadriť nedôveru ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) Hrabko povedal, že jeho odvolanie by sa rovnalo politickému zázraku. "Tento návrh na vyslovenie nedôvery nemôže byť ani len predmetom vyjednávania v rámci vládnej koalície," tvrdí Hrabko, podľa ktorého by dôsledky odvolania ministra boli pre koalíciu fatálne.

 

01 - Modified: 2022-08-12 14:03:51 - Feat.: - Title: Sulík po rokovaní v Bôriku: Nenadobudol som pocit, že by sa malo niečo zmeniť. Bude druhé stretnutie 02 - Modified: 2022-08-12 09:31:28 - Feat.: - Title: Čaputová považuje za dôležité čo najskoršie a jasné riešenie koaličnej krízy 03 - Modified: 2022-08-12 09:37:55 - Feat.: - Title: Heger vyzval koaličných partnerov, aby sa dohodli: Je nutné vyriešiť naše vnútorné problémy 04 - Modified: 2022-08-12 08:57:43 - Feat.: - Title: Sme rodina ide na koaličné stretnutie, po ňom zaujme stanovisko 05 - Modified: 2022-08-12 08:00:26 - Feat.: - Title: Na koaličnom rokovaní bude aj strana Za ľudí, cieľom je zachovanie štvorkoalície
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
12. august 2022 16:29