StoryEditor

Izraelskí vojaci zastrelili Palestínčanku, ktorá k nim podišla s nožom

01.06.2022, 10:27
Autor:
TASRTASR

V uplynulých týždňoch izraelské sily zabili 36 Palestínčanov, z ktorých mnohí buď zaútočili na izraelských vojakov, alebo sa v Predjordánsku dostali s nimi do potýčky, približuje AP.

Izraelskí vojaci zastrelili v južnej časti Predjordánska Palestínčanku, ktorá s nožom v ruke pristúpila k vojakovi Izraelských obranných síl. Podľa agentúry AFP to v stredu oznámili armádne zdroje a smrť ženy potvrdili aj palestínski predstavitelia.

IDF vo vyhlásení uviedli, že išlo o pokus a dobodanie. Incident sa odohral neďaleko utečeneckého tábora al-Arrúb severne od mesta Hebron.

"Útočníčka ozbrojená nožom pristúpila k vojakovi, ktorý vykonával rutinné bezpečnostné aktivity. Vojaci odpovedali streľbou," uvádza izraelská armáda vo vyhlásení s tým, že spomedzi príslušníkov Izraelských obranných síl neboli hlásení zranení.

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva Palestínčanka zomrela v dôsledku strelného poranenia, ktoré mala na trupe. Rezort ženu identifikoval ako Ghufrán Warasnaovú a podľa palestínskej tlačovej agentúry Wafa mala 31 rokov.

Od konca marca zahynulo pri útokoch Palestínčanov a izraelských Arabov 19 ľudí, zväčša izraelských civilistov žijúcich v Izraeli, ale aj v predjordánskych židovských osadách.

Izraelské bezpečnostné zložky na tieto útoky odpovedali raziami v Izraeli aj na západnom brehu Jordánu, a to predovšetkým v okolí mesta Džanín na predjordánskom severe. Pri týchto raziách taktiež zahynulo niekoľko ľudí.

V uplynulých týždňoch izraelské sily zabili 36 Palestínčanov, z ktorých mnohí buď zaútočili na izraelských vojakov, alebo sa v Predjordánsku dostali s nimi do potýčky, približuje agentúra AP.

Napätie v regióne stúplo aj po tom, ako bola zabitá palestínsko-americká novinárka Šírín Aklaová, pracujúca pre al-Džazíru. Usmrtená žurnalistka pokrývala jednu z razií izraelských síl v Džaníne.

 

01 - Modified: 2022-07-15 14:13:08 - Feat.: 1 - Title: Palestína: Máme dôkazy, že novinárku Aklaovú zastrelili izraelskí vojaci
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
24. september 2023 16:49