Mesto Bachmut je najmä v poslednom týždni vystavené čoraz častejším delostreleckým útokom. Ruská armáda sa snaží obkľúčiť mesto Severodoneck na severovýchode krajiny. FOTO: TASR/AP  
StoryEditor

Rusko mení svoju ofenzívu a bude využívať viac lietadiel, uvádza Kyjev

25.05.2022, 07:57
Autor:
ČTKČTK

Moskva nemá dostatočné zásoby vysoko presných raketových zbraní, zintenzívnila preto využitie letectva na podporu pozemných jednotiek.

Ruská ofenzíva na Ukrajine sa zmenila. Moskva nemá dostatočné zásoby vysoko presných raketových zbraní, zintenzívnila preto využitie letectva na podporu pozemných jednotiek. V pravidelnej rannej správe o situácii na bojisku to dnes uviedol ukrajinský generálny štáb. Pokračujú ruské delostrelecké útoky na mesto Severodoneck na severe Luhanskej oblasti.

"Vzhľadom na nedostatočné zásoby vysoko presných raketových zbraní hľadá nepriateľ iné spôsoby, ako zničiť kritické a vojenské zariadenia na území Ukrajiny," uvádza ukrajinská armáda.

V oblasti Volyne a Polesia bieloruská armáda ďalej plní úlohy na posilnenie svojich síl na hraniciach s Ukrajinou. "Hrozba raketových a bombových útokov na civilnú a vojenskú infraštruktúru z územia Bieloruskej republiky pretrváva," varovalo velenie ukrajinskej armády.

Na severe Ukrajiny ruské jednotky posilňujú svoje pozície pri ukrajinsko-ruských hraniciach. Pokračuje aj delostrelecké a mínometné ostreľovanie ukrajinských jednotiek a civilnej infraštruktúry v Sumskej oblasti z územia Ruska. U Charkova sa ruské jednotky sústredia na udržanie pozícií. a opäť ostreľovali mesto Rubižne.

20. jún 2022 23:05