StoryEditor

Taiwan poďakoval USA za "skalopevnú podporu"

23.05.2022, 12:38
Autor:
TASRTASR

Taiwanský rezort diplomacie potvrdil, že tamojšia vláda bude pokračovať v posilňovaní svojej obrany a prehlbovaní spolupráce s ďalšími krajinami s cieľom chrániť bezpečnosť ostrova.

Taiwanské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok poďakovalo za podporu zo strany Spojených štátov v reakcii na vyhlásenie amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý povedal, že ak Peking napadne tento ostrov, Washington ho bude vojensky brániť. Informovali o tom agentúry DPA a Reuters.

image

Biden hrozí Číne: USA sú ochotné vojensky brániť Taiwan, Peking sa zahráva s ohňom

"(Taiwanské) ministerstvo zahraničných vecí vyjadruje uznanie prezidentovi Bidenovi a vláde USA za ich opätovné potvrdenie skalopevného záväzku voči Taiwanu," uviedol tamojší rezort diplomacie a dodal, že vláda bude pokračovať v posilňovaní svojej obrany a prehlbovaní spolupráce s ďalšími krajinami, vrátane Japonska, s cieľom chrániť bezpečnosť ostrova.

Tchaj-pej vo vyhlásení zdôraznil, že je naďalej odhodlaný pevne brániť svoju slobodu, demokraciu a bezpečnosť. Išlo o odkaz adresovaný Číne, ktorá dlhodobo považuje Taiwan za svoju odštiepeneckú provinciu a nevylučuje, že by mohla taiwanskú otázku riešiť aj vojenskou cestou. Taiwan uskutočňuje program vojenskej modernizácie s cieľom zlepšiť svoje spôsobilosti odvrátiť prípadný čínsky útok, pripomína Reuters.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
30. jún 2022 15:31