Obyvateľ sídliska v Mariupole kráča blízko zničenej obytnej štvrte. FOTO: REUTERSSNÍMKA: Alexander Ermochenko
StoryEditor

Zničili sme množstvo zbraní zo Západu, znie z Moskvy

21.05.2022, 11:39

Podľa hovorcu ministerstva obrany Igora Konašenkova išlo o úder raketami Kaliber odpálenými z mora.

Ruská armáda zničila na severozápade Ukrajiny veľké množstvo zbraní a techniky, ktoré ukrajinským silám na Donbase poslali západné krajiny. Podľa hovorcu ministerstva obrany Igora Konašenkova, ktorého citovala agentúra TASS, išlo o úder raketami Kaliber odpálenými z mora. K tejto informácii, ktorú nemožno overiť z nezávislých zdrojov, sa ukrajinská strana zatiaľ nevyjadrila.

"Vysoko presné námorné rakety Kaliber dlhého doletu zničili v oblasti železničnej stanice Malin v Žytomyrskej oblasti veľkú dávku zbraní a vojenského vybavenia dodaného zo Spojených štátov a európskych krajín na zoskupenie ukrajinských jednotiek na Donbase," oznámil Konašenkov.

Hovorca tiež povedal, že "vysoko presnými raketami dlhého doletu odpaľovanými zo vzduchu" boli tiež v Odese zničené skladiská palív určených pre obrnené vozidlá ukrajinských jednotiek.

Konašenkov tiež uviedol, že boli na rôznych miestach zasiahnuté aj tri veliteľské stanovištia ukrajinských ozbrojených síl, vrátane veliteľstva 109. brigády územnej obrany pri meste Bachmut. Terčom úderov podľa neho bolo aj "36 oblastí sústredenia živej sily a vojenskej techniky a osem muničných skladov".

24. jún 2022 01:30