StoryEditor

Spoločnosti Deutche Telekom sa darí, zisk jej prudko vzrástol

13.05.2022, 08:33
Autor:
ČTKČTK

Výsledky podporil mimoriadny zisk z čiastočného predaja firmy Glasfaser Plus a dokončenia predaja T-Mobile Netherlands. Rastli však aj tržby.

Nemeckej telekomunikačnej spoločnosti Deutsche Telekom vzrástol v prvom štvrťroku tohto roku čistý zisk viac ako štvornásobne na 3,9 miliardy eur.

Výsledky podporil mimoriadny zisk z čiastočného predaja firmy Glasfaser Plus a dokončenia predaja T-Mobile Netherlands. Rastli však aj tržby. Vyplýva to z dnešného vyhlásenia spoločnosti.

Bez mimoriadnych položiek z predaja majetku sa zisk takmer zdvojnásobil na 2,2 miliardy eur. Tržby v štvrťroku vzrástli o 6,2 percenta na 28 miliárd eur, hlavne vďaka službám.

Za celý tento rok Deutsche Telekom čaká zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA), vrátane nákladov na lízing a bez mimoriadnych položiek, viac ako 36,6 miliardy eur. To je mierne zlepšenie proti predchádzajúcej prognóze aj proti výsledku z minulého roka, napísala agentúra DPA. V prvom štvrťroku tento zisk predstavoval 9,87 miliardy eur.

Deutsche Telekom je najväčšou telekomunikačnou skupinou v Európe, na jej celkových tržbách sa viac ako tromi štvrtinami podieľajú aktivity mimo Nemecka. Súčasťou podniku je aj spoločnosť Slovak Telekom.

18. máj 2022 09:37