Dalibor Dvorský. Ilustračné foto: TASR/AP

Mladí Slováci začali MS víťazstvom. Po dráme porazili Česko

20.04.2023, 21:26
20.04.2023, 21:53

Rozhodujúci presný zásah premenil v piatej sérii nájazdov útočník Daniel Alexander Jenčko. Slovenských mladíkov čaká v piatok o 18:30 nášho času druhý duel proti Švédsku.

Slovenskí hokejisti zvíťazili v úvodnom zápase na MS do 18 rokov. Vo štvrtkovom stretnutí A-skupiny zdolali vo švajčiarskom meste Porrentruy rovesníkov z Česka 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch a pripísali si prvé dva body do tabuľky. Rozhodujúci presný zásah premenil v piatej sérii nájazdov útočník Daniel Alexander Jenčko. Slovenských mladíkov čaká v piatok o 18.30 h druhý duel proti Švédsku.

Česko – Slovensko 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 38. Csabi (Jecho, Vochvest), 40. Šalé (Šimek) – 11. Cedzo (Štrbák, Jenčko), 24. Cedzo (Kukumberg, Pišoja), rozhodujúci nájazd: Jenčko. Rozhodovali: Heibeisen, Ruprecht (obaja Švajč.) – Gustafson (USA), Riecken (Rak.), vylúčení: 6:1 na 2 min, navyše: Eichler (ČR) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1193 divákov.

Slovensko: Urban – Štrbák, Eperješi, S. Barcík, Baran, Královič, Pišoja – Pobežal, Dvorský, Cedzo - Pekarčík, Dej, Jenčko – Varga, Kukumberg, Císar – Ridzoň, Párička, Masnica

Slovenskí mladíci mohli v úvodnej tretine ťažiť z nedisciplinovanosti svojho súpera. Česi vyprodukovali až päť faulov a z jedného pramenil otvárací gól duelu. V 11. minúte napriahol v presilovej hre z ľavého kruhu Cedzo a prudkou strelou prekonal Hrabala. Slovenská osemnástka bola strelecky aktívnejšia a v 24. minúte ju poslal do dvojgólového vedenia druhým gólom v zápase Cedzo.

Slováci v závere prostrednej časti urobili v strednom pásme dve chyby, čo Česi nekompromisne potrestali. Českí mladíci sa mohli dostať na koňa, avšak v poslednej sekunde druhého dejstva tím oslabil Eichler, ktorý zozadu narazil Pobežala a videl trest do konca duelu. Slováci však na začiatku tretej tretiny nedokázali využiť ponúknutú päťminútovú presilovku. Zápas napokon dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých sa presadili až traja Slováci a víťazný presný zásah zaznamenal Jenčko.

01 - Modified: 2023-04-20 17:53:44 - Feat.: 1 - Title: Prvá prehra v príprave na Majstrovstvá sveta v Rige. Slováci podľahli v Ostrave Čechom 02 - Modified: 2023-04-18 12:53:17 - Feat.: 1 - Title: Pokojná sila skrytá za maskou. Brankársky fantóm ťahá Košičanov za majstrovským titulom 03 - Modified: 2023-04-17 12:19:36 - Feat.: 1 - Title: Parádne hrajúci slovenský mladík, čo strieľa postupové góly Hradca. Vo Fínsku bol pritom nechcený
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
20. apríl 2024 02:49