Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. FOTO: TASR/Martin Baumann

Vstup do prípravy slovenským hokejistom vyšiel. V Švajčiarsku vyhrali bez inkasovaného gólu

14.04.2023, 22:21
14.04.2023, 22:26

O góly sa zaslúžili Adrián Holešinský a Viliam Čacho. Výborným výkonom sa blysol brankár Samuel Hlavaj, ktorý vykryl všetkých 34 striel domácich.

Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom prvom prípravnom zápase pred MS v Rige. V piatok vo Vispe zdolali domáci výber Švajčiarska 2:0. O góly sa zaslúžili Adrián Holešinský a Viliam Čacho.

Výborným výkonom sa blysol brankár Samuel Hlavaj, ktorý vykryl všetkých 34 striel domácich. Zverenci Craiga Ramsayho odohrajú odvetu so Švajčiarskom v sobotu 15. apríla v Porrentruy (17.00 h).

S kým sa ešte stretnú?

V ďalšej fáze prípravy ich čaká 20. a 21. apríla dvojzápas s Českom v Ostrave. Potom 28. apríla v Žiline privítajú Nemecko a o deň neskôr nastúpia proti rovnakému tímu v Trenčíne. V závere absolvujú dve stretnutia proti Rakúsku. V Kapfenbergu budú hrať 4. mája a 6. mája privítajú Rakúšanov v Trenčíne. Po poslednom vystúpení v príprave na trenčianskom ľade oznámi realizačný tím záverečnú nomináciu na MS.

prípravný zápas:

Švajčiarsko - SLOVENSKO 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 42. Holešinský (Baláž), 43. Čacho (Lantoši, Gernát). Rozhodovali: Tscherrig, Hürlimann - Cattaneo, Schlegel, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 34:16, 2008 divákov.

Švajčiarsko: Senn – Fora, Frick, Loeffel, Bichsel, Glauser, Vouardoux, Aebischer, Egli – Riat, Corvi, Ambühl – Kneubuehler, Jäger, Bader – Moy, Müller, Meyer – Bertschy, Heim, Thürkauf

Slovensko: Hlavaj - Gernát, Ivan, Beňo, Golian, Gachulinec, Jánošík, Gajdoš - Cehlárik, Hrivík, Takáč - Holešinský, Sukeľ, Kudrna - Lantoši, Tamáši, Baláž - Petráš, Čacho, Lunter - Faško-Rudáš

Slováci vygradovali výkon v tretej časti

Švajčiari boli od úvodu aktívnejší a mali aj prvú veľkú šancu. Hlavaj vytiahol v 3. minúte skvelý zákrok lapačkou po strele Müllera. Slovenskí hokejisti zaostávali za domácimi najmä v pohybe, Hlavajovi postupne pribúdali zákroky. Väčšiu šancu si Ramsayho zverenci v 1. tretine nevypracovali, o prevahe Helvétov hovorili aj strelecké pokusy v pomere 13:5.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Domáci boli lepší, mali viac striel a z toho pramenili aj šance. Najväčšie mali Bichsel a Meyer, ale Hlavaj v oboch prípadoch dobre zasiahol. Najväčšiu šancu Slovenska mal Takáč, ale pri prečíslení mu vo finálnej fáze skĺzol puk.

Slovenskí hokejisti vygradovali svoj výkon v tretej tretine. Do vedenia ich poslal Holešinský, keď Baláž za bránkou obral o puk švajčiarskeho obrancu a pozdĺž bránkoviska ho naservíroval spoluhráčovi. O 51 sekúnd neskôr vystrelil na bránku Čacho a zásluhou teču jedného z domácich skončil puk v bránke - 0:2. Do konca zápasu mali ešte šance oba tímy, k dispozícii mali po jednej presilovej hre, ale gólovo sa už nepresadil ani jeden. Švajčiarom nevyšla ani záverečná hra bez brankára, ktorú hrali 178 sekúnd.

01 - Modified: 2024-04-18 20:00:24 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 02 - Modified: 2024-04-18 14:33:44 - Feat.: - Title: Po desiatich rokoch diverzifikujeme. Slovensko predalo švajčiarskym investorom dlhopisy za 653 miliónov 03 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 21:56:20 - Feat.: - Title: Švajčiarsko sa nepripojí k skupine pátrajúcej po peniazoch ruských oligarchov 05 - Modified: 2024-04-17 09:39:43 - Feat.: - Title: Rokovací stôl je jediným východiskom z ukrajinskej krízy, reaguje čínska diplomacia na Scholza
18. apríl 2024 22:01