Brankár New York Rangers Igor Shesterkin a útočník Edmontonu Oilers Derek Ryana. FOTO: Reuters/USA TODAY Sports/Perry Nelson

Rangers uspeli v NHL v Edmontone, McDavid má už sto bodov v sezóne. Halák v bránke nebol

18.02.2023, 07:08
18.02.2023, 09:56

V bránke dostal počas zápasu NHL za New York Rangers pred Jaroslavom Halákom prednosť Igor Šesťorkin. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Alexis Lafreniere.

Hokejisti tímu New York Rangers si v zámorskej NHL pripísali siedmy triumf za sebou, keď zvíťazili na ľade Edmontonu 5:4 po nájazdoch. V bránke dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Igor Šesťorkin.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Alexis Lafreniere. Rangers majú piatu najlepšiu bilanciu vo Východnej konferencii. Domáci položili základ úspechu v úvodnom dejstve, ktoré vyhrali 4:1. Atraktívny hokej si pochvaľoval aj tréner Rangers Gerard Gallant: "Po prvej tretine to mohlo byť pokojne 4:4. Páči sa mi, ako sme hrali." V drese Oilers si dve asistencie pripísal Connor McDavid, ktorý prekonal stobodovú hranicu a na konte má 101 bodov. Trojciferné číslo pri svojom mene má už šiestu sezónu v rade, Sidney Crosby je jediným aktívnym hráčom, ktorý sa môže pýšiť rovnakou bilanciou.

New York Islanders prehrával v zápase s Pittsburghom 1:3 aj 2:4, napokon však nepriaznivý stav otočil a zvíťazil 5:4. Dvoma gólmi a asistenciou sa na triumfe domácich podieľali Anders Lee a Brock Nelson, rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 58. minúte Zach Parise. "Všetci sa pozeráme na poradie tabuľky. Máme tímy, ktoré sa snažíme dobehnúť a nemáme priestor na chyby," uviedol pre nhl.com Parise, pre ktorého to bol 1200. zápas v profilige.

Tampa v NHL v zostave bez Černáka prehrala, New York Rangers v bránke bez Jaroslava Haláka triumfovali

Úspešný obrat zaznamenali aj hráči Chicaga, ktorí zdolali Ottawu 4:3 po predĺžení. Senators odskočili v úvode tretej tretiny Blackhawks na rozdiel dvoch gólov. V záverečnej desaťminútovke však "jastrabi" vyrovnali zásluhou Sama Laffertyho a Patricka Kanea. V tretej minúte predĺženia rozhodol o triumfe hostí dvanástym gólom v sezóne Andreas Athanasiou. "Mali sme naozaj dobrý začiatok zápasu, potom aj jeho záver. Druhú tretinu zlepšíme, ale spôsob, akým sme sa vytrvalo snažili zmazať dvojgólové manko po dlhom tripe, svedčí o veľkej odvahe nášho tímu," povedal tréner Chicaga Luke Richardson.

Hráči Los Angeles nastrieľali viac ako päť gólov v treťom za sebou idúcom stretnutí. V noci na sobotu zvíťazili v kalifornskom derby na ľade Anaheimu 6:3. Výbornú formu potvrdil jedným gólom útočník Kings Adrian Kempe, ktorý sa presadil osemkrát v predošlých štyroch dueloch: "V každom dueli o niečo ide. Vieme, že tieto zápasy musíme určite vyhrávať." Ducks prehrali štvrtýkrát v sérii a predposledný tím Západnej konferencie má na posledné Chicago už len jednobodový náskok.

V zápase Minnesoty s Dallasom padli v riadnom hracom čase iba dva góly a rozuzlenie neprinieslo ani predĺženie. Väčšie zručnosti v samostatných nájazdoch preukázali domáci hráči, z ktorých sa presadili Frederick Gaudreau a Matthew Boldy. Stars napriek tretej prehre za sebou figurujú aj naďalej na prvej priečke Západnej konferencie. "Nezískali sme bod navyše, ale nemôžeme zahodiť všetku dobrú prácu, ktorú sme odviedli," povedal kouč Dallasu Peter DeBoer.

NHL - výsledky:

New York Islanders - Pittsburgh 5:4, Ottawa - Chicago 3:4 pp, Minnesota - Dallas 2:1 pp a sn, Edmonton - New York Rangers 4:5 pp a sn, Anaheim - Los Angeles 3:6

NHL - sumáre:

New York Islandes - Pittsburgh Penguins 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)

Góly: 14. Lee (Barzal), 35. Nelson (Mayfield, Romanov), 40. Lee (Barzal, Aho), 46. Nelson (Dobson, Lee), 58. Parise (Nelson, Palmieri) - 12. Crosby (Joseph, Ruhwedel), 24. Rakell (Guentzel, Letang), 26. Zucker (Joseph, Ruhwedel), 39. Rakell (Crosby, Pettersson). Brankári: Sorokin - DeSmith, strely na bránku: 28:44.

Ottawa Senators - Chicago Blackhawks 3:4 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 28. Pinto (Brassard, Zajcev), 43. Giroux (DeBrincat, Brannström), 45. Tkachuk (Batherson, Stützle) - 1. Kane (Domi, McCabe), 51. Lafferty, 57. Kane (Domi), 63. Athanasiou (Johnson, McCabe). Brankári: Sögaard - Mrázek, strely na bránku: 31:32.

Edmonton Oilers - New York Rangers 4:5 po predĺžení a samostatných nájazdoch (4:1, 0:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 8. Nugent-Hopkins (Hyman, McDavid), 13. Barrie (Foegele, Janmark), 13. Ryan (Hyman, Puljujärvi), 19. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) - 14. Kreider (Zibanejad, Panarin), 27. Kreider (Fox, Lindgren), 42. Lafreniere (Kakko, Chytil), 54. Zibanejad (Fox, Panarin), rozhodujúci sam. nájazd: Lafreniere. Brankári: Campbell - Šesťorkin, strely na bránku: 29:38.

Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Góly: 26. Shattenkirk (Kulikov, Vatrano), 43. McTavish (Fowler, Zegras), 54. Vatrano (Fowler) - 15. Lizotte (Iafallo, Fiala), 33. Arvidsson (Moore), 38. Kempe (Kopitar, Doughty), 50. Kopitar (Fiala, Doughty), 56. Arvidsson (Durz, Danault), 59. Fiala (Iafallo, Lizotte). Brankári:  Gibson - Copley (40. Quick), strely na bránku: 27:41.

Minnesota Wild - Dallas Stars 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Zuccarello (Boldy, Goligoski), rozhodujúci sam. nájazd: Boldy - 51. Benn (Johnston, Heiskanen). Brankári: Gustavsson - Oettinger, strely na bránku: 32:30.

01 - Modified: 2023-02-16 06:03:50 - Feat.: 1 - Title: Tampa v NHL v zostave bez Černáka prehrala, New York Rangers v bránke bez Jaroslava Haláka triumfovali 02 - Modified: 2023-02-15 18:39:36 - Feat.: 1 - Title: Ruský hokejista Alexander Ovečkin oznámil smutnú správu o úmrtí otca Michaila 03 - Modified: 2023-02-10 20:40:06 - Feat.: 1 - Title: Česi oslavovali historický triumf v Nagane. V zápase legiend Slovákov porazili, k triumfu ich potiahol Jágr
01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 03 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 04 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames 05 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič
19. apríl 2024 00:08