Slovenský hokejista Peter Repčík (uprostred) a hráč Lotyšska Raimonds Vitolinš (vľavo) bojujú o puk v zápase základnej A-skupiny Slovensko - Lotyšsko. FOTO: TASR/AP

Slováci prehrali v poslednom skupinovom zápase s Fínskom vysoko 3:9 na Majstrovstvách sveta v hokeji

14.08.2022, 22:55

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali vo svojom poslednom skupinovom zápase na Majstrvstvách sveta v kanadskom Edmontone s Fínskom 3:9. Zverenci trénera Ivana Feneša majú na konte dva body a patrí im postupová štvrtá priečka.

MS20: Slovenskí hokejisti zvíťazili nad Lotyšskom 3:2 po samostatných nájazdoch

O ich účasti vo štvrťfinále však rozhodne až nočný duel jednobodového Lotyšska s Českom. V prípade, že zatiaľ posledný tím tabuľky akokoľvek vyhrá, postúpi do vyraďovačky. Tento rok nevypadáva z elitnej kategórie žiadny tím.

MS20 v Edmontone - A-skupina:

Fínsko - SLOVENSKO 9:3 (2:1, 4:1, 3:1)

Góly: 1. Simontaival (Hirvonen), 15. Määttä, 21. Hirvonen (Simontaival, Puutio), 32. Määttä (Järventie, Kemell), 37. Räty (Kemell, Niemela), 39. Kapanen (Rafkin, Järventie), 47. Väisänen (Mäenpää, Rajaniemi), 52. Simontaival (Puutio, Räty), 56. Puutio (Räty, Niemela) - 8. Repčík (Groch), 28. Petrovský (Petrovický, Nemec), 50. Nemec (Petrovický, Mišiak). Rozhodovali: Fernandez (USA), Kova (Fín.) - Hofer (Nem.), Huseby (Kan.), vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: 20. Sýkora 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:0, 659 divákov.

Fínsko: Fínsko: Jatkola - Rafkin, Niemelä, Jurmo, Puutio, Viro, Heimosalmi, Rajaniemi - Kemell, Räty, Hirvonen - Järventie, Määttä, Simontaival - Kapanen, Lambert, Karvinen - Mäenpää, Väisänen, Liukas - Koivunen.

Slovenská republiky: Latkóczy (41. Boľo) - Kmec, Petrovický, Štrbák, Nátny, Groch, Stripai, Žabka - Kašlík, Myklucha, Petrovský - Jedlička, Demek, Sýkora - Nemec, Dvorský, Faith - Mišiak, Repčík, Honzek - Stümpel

Fíni mali výborný vstup do zápasu a už po 35 sekundách išli do vedenia. Petrovický prehral súboj za bránkou, Hirvonen prihral Simontaivalovi a ten bekhendom prekonal Latkózyho - 1:0. Slováci boli blízko vyrovnania v 7. minúte, no Honzek a po ňom ani Repčík nepretlačili puk za Jatkolu. O minút neskôr to už vyšlo, keď sa po tlaku Slovákov dostal puk k Repčíkovi a ten prepálil všetko pred sebou.

Slováci odišli s historicky najvyššou prehrou: Katastrofa, čo sa udialo. Hanbil som sa za seba, tvrdí Sýkora

Vyrovnaný stav vydržal do 15. minúty, keď sa v presilovke presadil Määttä. Slováci prišli v závere tretiny o Sýkoru, ktorý fauloval kolenom Kemella a rozhodcovia mu po vzhliadnutí videa udelili 5+DKZ.

Fíni premenili dlhú presilovku krátko po prestávke, keď Hirvonen dorazil puk do odkrytej bránky - 3:1. Oslabenie Slovenska pokračovalo a do úniku sa dostal Repčík, ktorý mieril medzi Jatkole betóny, fínsky brankár tam však nechal hokejku.

Fíni v druhej tretine dominovali a neustále hrozili. V 28. minúte však Fenešovi zverenci znížili, keď sa na dvakrát pred bránkou presadil Petrovský. Fíni ale do konca druhého dejstva ešte trikrát udreli a odskočili na štyri góly. V 32. minúte premenil ďalšiu presilovku Määttä, v 37. pridal piaty gól z uhla Räty a v 39. minúte sa po úniku presadil Kapanen. Pred druhou prestávkou bol pomer striel na bránku 35:9.

MS 20: Mladí Slováci utrpeli krutý debakel od topfavorita. Dostali sme lekciu, reagoval tréner

Do tretej časti nastúpil do slovenskej bránky namiesto Latkóczy Boľo. Čisté konto mu vydržalo do 47. minúty, keď ho prekonal Väisänen. O tri minúty neskôr znížil Nemec, ktorý šikovne tečoval za Jatkolu strelu Petrovického a upravil na 3:7. V 52. minúte pridal ôsmy gól "Suomi" Simontaival a v 56. upravil na konečných 9:3 Puutio. Oba góly padli v presilovkách.

tabuľka:

1. Kanada     3 3 0 0 0 21:4  9

2. Fínsko     3 2 1 0 0 19:7  8

3. Česko      3 1 0 1 1  9:13 4

4. SLOVENSKO  3 0 1 0 3 11:27 2

5. Lotyšsko   3 0 0 1 2  5:14 1

01 - Modified: 2022-08-13 04:55:00 - Feat.: 1 - Title: MS20: Slovenskí hokejisti zvíťazili nad Lotyšskom 3:2 po samostatných nájazdoch 02 - Modified: 2022-08-12 08:34:42 - Feat.: 1 - Title: Slováci odišli s historicky najvyššou prehrou: Katastrofa, čo sa udialo. Hanbil som sa za seba, tvrdí Sýkora 03 - Modified: 2022-08-12 07:29:04 - Feat.: 1 - Title: MS 20: Mladí Slováci utrpeli krutý debakel od topfavorita. Dostali sme lekciu, reagoval tréner
01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky 03 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič 04 - Modified: 2024-04-10 09:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Neuveriteľný Slafkovský sa odtrhol z reťaze. Strelil svoj prvý hetrik v NHL a naďalej prepisuje tímové rekordy 05 - Modified: 2024-04-10 05:33:11 - Feat.: - Title: VIDEO: Slafkovský strelil prvý hetrik v NHL, jeho tím suverénne triumfoval. Černák si pripísal asistenciu
18. apríl 2024 06:54