Futbalista Karim Benzema z Realu Madrid reaguje po neuznanom góle počas finálového zápasu Ligy majstrov FC Liverpool - Real Madrid 28. mája 2022 na štadióne Stade de France v Paríži. FOTO: TASR/AP

Finále Ligy majstrov 2021/2022: Stav po prvom polčase je 0:0

28.05.2022, 22:35

Futbalisti FC Liverpool a Realu Madrid hrali po prvom polčase finálového zápasu Ligy majstrov 2021/2022 nerozhodne 0:0. Na parížskom Stade de France bol v úvodnom dejstve herne aj strelecky aktívnejší Liverpool.

V závere polčasu neuznali rozhodcovia po konzultácii s VAR gól kanoniera Realu Karima Benzemu pre ofsajd.

Zápas sa začal pre problémy s fanúšikmi s viac ako polhodinovým oneskorením. Európska futbalová únia krátko pred výkopom posunula úvodný hvizd "z bezpečnostných dôvodov".

Množstvo fanúšikov Liverpoolu sa totiž nedostalo včas na svoje miesta na tribúnach. Pred bránami vznikol chaos pri vstupe do priestorov arény, agentúra AP informovala o pokusoch množstva anglických priaznivcov dostať sa na štadión aj bez vstupeniek. Zasahovať musela francúzska polícia.

Organizačné fiasko vo Francúzsku. Fanúšikovia na finále Ligy majstrov liezli cez plot

18. apríl 2024 09:33